Toczniak marudny

Toczniak marudny

Opis

Stosunkowo nowa odmiana potwora, pierwsze osobniki pojawiły się po Zaćmieniu.
Z pozoru przypomina kamień o porowatej powierzchni. Występują osobniki różnych wielkości, od otoczaka po nawet dwumetrowej wysokości głazy.
Żywi się polem magicznym (niekoniecznie węzłami). Nie potrzebuje wiele magii do życia, w razie jej braku przechodzi w stan 'hibernacji' - wszystko to, co można by uznać za procesy życiowe zanika do czasu ponownego pojawienia się pola magicznego o odpowiednim natężeniu.
Jeżeli zmiany pola następują odpowiednio powoli, podąża za nimi, jednak zbyt wysokie natężenie magii również mu nie odpowiada. Dlatego często kolonie toczniaków tworzą wokół węzłów magicznych kręgi, przez zwykłych ludzi błędnie zwane 'małym Stonehenge'.
Bardzo duże natężenie pola magicznego (takie, jak występuje na przykład w węźle) jest dla toczniaków toksyczne.
Ze względu na niewyróżniający się wygląd niektórym magom zdarzało się na toczniaku usiąść…
Drugi człon swojej nazwy potwór ten zawdzięcza specyficznemu efektowi ubocznemu jego sposobu obrony.
Zaniepokojony osobnik tego gatunku zaczyna głośno marudzić tak, jak marudziłby osobnik wchodzący w przestrzeń osobistą toczniaka. Reaguje tylko na istoty posiadające magię - innych po prostu nie wykrywa. Jeżeli w jego przestrzeni osobistej pojawi się więcej niż jedna istota posiadająca magię, toczniak wybiera osobę dominującą i swoje narzekania bazuje na niej.
Przestrzeń osobista toczniaka jest silnie związana z jego wielkością.
Toczniak jest typową istotą Terra. Sposób wydobywania wiedzy z obiektu, za którego będzie narzekał, jest na razie mało znany, ale nie ma nic wspólnego z magią czy mocami mentalnymi. Były prowadzone próby wyhodowania toczniaków opowiadających kiepskie dowcipy, ale badania te zarzucono.
Większość normalnych ataków tak fizycznych jak magicznych nie wyrządza toczniakom krzywdy. Jeżeli osobnik tego gatunku zostanie poczuje się zagrożony (a sporo trzeba, żeby to osiągnąć, jako, że większość ataków po prostu ignoruje), wypuszcza ze swoich porów rój os, które żyją z toczniakiem w symbiozie, dokarmiane i utrzymywane przez niego w zdrowiu przy użyciu zgromadzonej magii.
Powszechna opinia głosi, że nie warto polować na toczniaki dla Quarków - mniejsze osobniki są nic nie warte pod tym względem, zaś większe są nie dość że bardzo odporne na wszelkie ataki to jeszcze niezwykle trudne do ekstrakcji.
O sposobach rozmnażania tych istot nie wiadomo nic.
Toczniak nie jest istotą inteligentną.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License