110907 Krypta I Kura

Konspekt punktowy

 1. Oliwia znika na akcję, zapowiada to prodziekan tien Chorwacki.
 2. Apel, Oliwia nieobecna, tien Pierzchak opieprza za wysadzanie nauczyciela i motyle(Zajcew Bros, Ebenezer, Marek, Liliana, Rafael).
 3. Zajcewowie proponują wypad do starej siedziby EAM, Marek, Liliana, Zajcewowie i Ebenezer za 4 dni.
 4. Po dwóch dniach Liliana, Rafael i bracia Zajcew zostają wyznaczeni na ochotnika na misję pomocniczą dla innej placówki naukowej.
 5. Z grupy została tylko Weronika i Ebenezer, projekty poszły się paść mimo starań (1 na k20).
 6. Wraca Oliwia, po małym wybuchu złości na oceny wpada w rozpacz i rzuca się w książki. Na apelu następnego dnia Chorwacki chwali działania na Oliwii na jej akcji.
 7. Następne parę dni grupa w trójkę odkopują się z zaległości. Kiedy już większość zaległości jest odrobiona Weronika spóźnia się na spotkanie. Tłumaczy się tym że ma różdżkę którą ma wzmocnić, różdżka przesuwa truciznę z aquam na astral. Oliwia oferuje pomoc. Zaczyna sie grupowe planowanie jak zrobić różdżkę i wykorzystać to do zdobycia Krypty.
 8. Pojawia się Magda, prosi Oliwię na stronę. Magda ma dziwną broszkę, ni to technomantyczna, ni to żywy kryształ. Ebenezer i Weronika obserwują to przez ważkę niezauważeni przez Magdę (59 vs 54). Magda prosi Oliwię o pomoc w pojedynku następnego dnia, chce poznać słabe strony Iwony.
 9. Do Magdy podchodzą Adrian Uchołek i Julia Werner (ubrani w foliowe ciuszki rodem z filmów SF z lat 70'tych) prosząc o upolowanie kury zjadającej ubrania, która ich terroryzuje. Magda lekko podpuszczona nie może odpuścić idzie załatwić sprawę od ręki, szczególnie że pierwszy rok oferuje sowitą zapłatę w quark. Ważka leci za Magdą.
 10. Po naradzie na temat zdobycia krypty Weronika idzie odpytać koleżankę z 3 roku o typ istoty przeciwko której należy skierować różdżkę, a najlepiej próbkę. Oliwia kontaktuje się przez Alfreda z Aneą (Weroniką Maus) i proponuje przekazanie wiadomości synowi. Anea dziękuje i przekazuje zredagowaną wiadomość i obiecuje w razie chęci i potrzeby wyciągnąć Mausa do rezydencji Alfreda. Leon Maus obiecuje przeczytać list jeszcze tego dnia.
 11. Godzinę później Leon prosi Oliwię do siebie. Dziękuje, obiecuje odwdzięczyć się w przyszłości i mówi że niedługo będzie się coś dziwnego działo on będzie wiedział o co chodzi, niech Oliwia przyjdzie wtedy z nim porozmawiać.
 12. Ebenezer poszedł do Marka z próbkami, żeby pomógł z identyfikacją typów swordwraithów i pomógł wydedukować trzeci typ. Marek zgodził się od ręki. Oliwia i Ebenezer wspomagają katalizą analizę próbek (+4 i +2), a Marek zapewnia interpretację. Po trzech godzinach osiągnął soczewkę, co po wydaniu dodatkowych dwóch liczników dało dwa sukcesy. Są to podtypy swordwraith'a, jeden odbiera magię i wali fizycznie, drugi jest bardzo odporny w formie astralnej i atakuje fizycznie materializując się chwilę przed atakiem.
 13. Magda została lekko pojechana przez kurę. Kura zjadła jej rękaw, nogawkę, but i broszkę. Adrian robiący za przynętę stracił wszystko z wyjątkiem foliowych gaci. Kura doprowadziła do kolizji Adriana z Magdą i zwiała. Magda zorientowała się o utracie broszki i po przetrzepaniu półnagiego Adriana pobiegła szukać kury.
 14. Opiekun bestiarium zgodnie z poleceniem "kogoś" podał trzy istoty, z czego z dwóch z tej trójki powstała czarna kura. W trakcie przepytywania Weronika zawołała o pomoc. Ktoś się jej włamał do pokoju i zdemolował, kiedy wchodziła do pokoju uwolnił się stamtąd jakiś byt demoniczny. Nie udało się go wyśledzić, natomiast po kilku godzinach pracy udało się wyizolować wyraźną runę unikatową maga, który rzucił zaklęcie uwalniające demona.
 15. W trakcie tych prac Weronika poszła zawiadomić Irenę i wróciła z Mateuszem Kościak. Potwierdził że różdżka została podmieniona i obiecał że znajdzie odpowiedzialnych i zmusi ich do rekompensaty szkód. Weronika zebrała cenne, niezniszczone rzeczy i poszła spać do Oliwii na dostawce, Ebenezer zostawił w pokoju trzy iron defendery, w jednym z nich umieścił granat quarkowy. Zostawił też dwie muchy do obserwacji, jedną na korytarzu.
 16. W porannej rozmowie Oliwii z Leonem, Leon przyznał się do swojego udziału w podmianie różdżek. Podmienił dwa razy różdżki (po pierwszej podmianie ktoś z konkurencyjnej grupy z trzeciego roku podmienił fałszywkę podrzuconą przez Leona na fałszywkę przygotowaną przez trzeci rok), choć nie przygotowywał ich, nie wiedział też nic o tym że druga różdżka spowoduje takie zniszczenia. Cała zamiana różdżek to plan Jolanty żeby skłócić ze sobą trzeci rok i uzyskać czas na zdobycie Krypty. Opowiedział Oliwii o Krypcie i zaproponował że pomoże ją zdobyć, byle tylko nie dostała jej Jolanta. Nie oczekuje niczego w zamian, natomiast Oliwia wyraźnie zaznaczyła że chce potraktować go uczciwie, natomiast nie chce robić sobie Jolanty osobistego wroga.
 17. W walce Magdy z Iwoną wygrała Iwona, choć nie czuje się zwycięska. Magda pozbyła się uzbrojenia i bezbronna ściągnęła kurę na Iwonę. Iwona spanikowała kiedy kura zjadła jej ciuchy i w panice wezwała większość swoich sił. Kura zginęła śmiercią tragiczną i skończyła w wielu małych kawałkach. Magda wygrzebała broszkę z wnętrzności kury po czym została obezwładniona przez Iwonę. Nieprzytomnej Magdzie Iwona zabrała broszkę. Całość walki obserwował i nagrywał mechaniczny wróbel Ebenezera. Na nagraniu częściowo widać co było prawdziwe, a co nie.

—-

Moja wersja (Żółw) - mam tą przewagę, że ja projektowałem misję:

01. Rafael Diakon, Liliana Krukowicz i Zajcew Bros zostali odesłani z EAM pomagać w niewielkiej placówce naukowej. Powód: Fundacja Jadwigi Kępacz i fakt, że ONI przeskrobali (motyle + wysadzenie czegoś, czego nie powinno się wysadzać).

02. Niestety, dwa zespoły z roku 3 zaczęły się zbliżać do Krypty, nad której złamaniem pracowała Jolanta Sowińska. Sowińska uznała, że nie ma większego wyboru - zaczęła kombinować. Znalazła słabe ogniwa w obu zespołach.

<TU JEST DO UZUPEŁNIENIA PO NASTĘPNEJ MISJI! TEKST NAPISANY, ALE NIE W KONSPEKCIE>

04. Początek misji. Weronika została PRem po tym, jak się zajechali by poprawić oceny. Ale co to za PR~! Jak miała iść spotkać się z Oliwią i Ebenezerem, zaczepiła ją Paulina i jej wcisnęła różdżkę od Ireny (dokładniej: Irena sama dała jej różdżkę, upewniając się, że to właściwa osoba). Irena kazała Weronice strzec różdżki. W wyniku tego Weronika spóźniła się 3h. Poszła potem do Oliwii i Ebenezera a w tym czasie Leon Maus wkradł się do pokoju Weroniki i podłożył różdżkę od Jolanty. W tym też czasie do pokoju dostał się twórca różdżki z impem i podmienił różdżkę Jolanty na swoją różdżkę z impem, idąc wg. planu Jolanty Bankierz.
Weronika rozmawiała z Oliwią i Ebenezerem - powiedziała im, że ma przeanalizować i wzmocnić różdżkę mającą za zadanie przekształcić astralnie truciznę z Aquam w Spiritus: ma trucizna nie ranić ludzi a tylko nieumarłych. Obviously, poison in the chamber is to attack a Sword Wraith.
Ebenezer zorientował się, że oni chcą zdobyć kryptę. I zgodnie z tym co powiedziała Irena, mają pięć dni na poprawienie tego.

05. Dywagacje na temat tego, jak przeszkodzić Irenie przerwała Magda Pilawicz. Wzięła Oliwię na stronę, by Ebenezer i Weronika nie mogli podsłuchiwać. Skończyło się na tym, że Weronika + Ebenezer > Magda i wszystko podsłuchali. Ma już broszkę od Amelii - żywe, ruszające się technokryształy. Oczywiście, Oliwia i Ebenezer uznali to za broń przeciw Iwonie, dość eksperymentalną. Magda natomiast chciała wydobyć od Oliwii informacje na temat Iwony - jej słabych punktów i metodologii. Oliwia, dla wyrównania szans, zdecydowała się powiedzieć Magdzie wszystko na temat Iwony co wie (niewiele). Ważne - dla Iwony styl »> efektywność. Jeśli Iwona nie jest w stanie zrobić tego po swojemu, to jest jedyna szansa Magdy.
Magda podziękowała Oliwii bardzo serdecznie. Bardzo serdecznie.
Zdaniem Oliwii, Magda i tak nie ma szans.

06. Do Magdy (koło Oliwii) podeszło dwóch magów 1 roku - Julia i Adrian. Poprosili o pomoc, terroryzuje ich kura. Czarna Kura, o której myślą, że jest wynikiem Paradoksu spowodowanego przez jednego z magów pierwszego roku. Magda, po otrzymaniu naprawdę ładnej sumki, przyjęła z radością tą propozycję. Zabije Czarną Kurę i zostanie bohaterką. Z tymi myślami i planami Oliwia wróciła spokojnie do Ebenezera i Weroniki. Ważka leci (i kręci w FullHD) wszystko co robi Oliwia. Wszyscy magowie z pierwszego roku chodzą tylko i wyłącznie w foliach. Tego kura nie żre.

07. Korzystając z kontaktów nabranych na akcji z Alfredem Weinerem Oliwia Sępiak przez hipernet skontaktować z Alfredem Weinerem. Że chce porozmawiać z jego narzeczoną - Aneą. Powiedziała, że umożliwi Anei skontaktowanie się z Leonem Maus, jej synem. Anea napisała wiadomość a Oliwia przekazała ją Leonowi. Godzinę później Leon przyszedł do Oliwii, bardzo jej podziękował. Powiedział, że będzie się działo coś dziwnego - ma wtedy przyjść do niego i on jej pomoże. Wyjaśni.

08. Weronika przyniosła odpowiedź od Ireny odnośnie artefaktu. Irena przekazała 2 z 3 próbek sword wraithów (trzecią też ma, ale nie da - ten drugi zespół nie dostał dostępu do tej trzeciej próbki). W związku z tym Zespół zdecydował się wtajemniczyć Marka w sprawę - a dokładniej, niech Marek im pomoże w analizie tych resztek sword wraitha. Po 3 godzinach ciężkiej analizy (i koszt po liczniku) udało im się przeanalizować próbki. Z Markiem doszli do tego, że są dwa typy Sword Wraithów i są to Sword Wraithy tylko z wyglądu - jeden neguje magię i jest to istota do walki kinetycznej. Drugi Sword Wraith jest piekielnie niebezpieczny z bliska, ale delikatny - gorzej, że nie da się z nim walczyć inaczej niż zmuszając go do stanie się materialnym (a to robi w fazie materialnym).

09. Późny wieczór. Doszło do walki Magdy z kurą. O dziwo, Magda się przygotowała. Odpowiedni enchant łuku, odpowiedni enchant strzał, naganiacze, przynęta… a jednak kura zaatakowała ją z zaskoczenia. Pożarła kawał rękawa, pożarła broszkę i doszło do starcia. Magda zraniła kurę. Kura jednak uciekła. Przechytrzyła Magdę, zeżarła ubranie przynęcie (Adrianowi) i uciekła. Magda miała szansę na jeszcze jeden strzał, ale spanikowany Adrian stanął jej na linii ognia. Po bardzo kompromitującym momencie molestowania Adriana (który został w foliowych pseudo-gaciach które Magda przeszukała pod kątem broszki) Magda poszła szukać kury. Z krwią kury jako wsparciem do tropienia.

10. Noc. W bestiarium nie brakuje zwierzaka. Stróż powiedział, że był tu mag i na bazie kilku stworzeń coś zrobił - ta kura nie zrobi nikomu krzywdy. Poza tym, że będą różne komplikacje. Stróż wyraźnie wie, kto to i chroni tego maga. Nie mogli go przycisnąć, bo dostali help - distress signal. Weronika. Okazuje się, że gdy otworzyła drzwi coś uciekło - mały demon. Cały pokój jest w absolutnej ruinie - destroyed with extreme prejudice. Weronika poszła po Irenę a Oliia i Ebenezer skupili się na samym pomieszczeniu - z różdżki wydostał się jakiś demon i wszystko zniszczył, zwłaszcza wyniki badań. Przyszedł Mateusz Kościak, przywódca grupy i praktycznie poprzysiągł krwawą zemstę osobie, co to zrobiła (uważa, że to grupa przeciwna). Ebenezerowi po dłuuugich działaniach udało się zdobyć Runę Unikatową.
Ebenezer wprowadził zabezpieczenia na drzwiach wszystkich śpiących (Oliwii i Weronice - są w jednym pokoju) i swoim.

11. Rano zdecydowali się wysłać Oliwię do Leona Mausa. Tak, Leon Maus o tym właśnie myślał - chciał, by do niego przyszła w tej konkretnej sprawie. Powiedział, że chodzi o "kryptę" i wyjaśnił o co chodzi - magowie 3 roku walczą o kryptę. Byli bardzo blisko zdobycia krypty, więc Jolanta wprowadziła chaos. I zniszczenie pokoju Weroniki było tylko efektem ubocznym, skutkiem jej planu. W tej chwili trzeci rok - te dwie grupy - pokłóciły się wewnętrznie oraz doszło do straszliwej wojny ich nawzajem.
Leon chce oddać Oliwii kryptę. Jemu mniej zależy na krypcie niż na tym, by Jolanta cierpiała. Niech Oliwia sama sobie dobierze kogo chce dopuścić, jak długo nie jest to Jolanta.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License