Superbohater

Dramatis personae: Kamila.

01) Czesław (poprzednio znany jako M.) używa odpowiednio skonfigurowanej fali, korzystając z Węzła IR. Rozbłysk został odnotowany przez wszystkie gildie i uruchomił kody aktywacyjne w Marysi. Agenci Millenium to wykryli co wyjątkowo zdenerwowało Millenium. Za Czesławem została wysłana Mojra numer dwa (dalej zwana po prostu Mojrą).

02) Marysia dziwnie się czuje, ale jej to nie przeszkadza. Tego samego wieczora wyjątkowo dobrze radzi sobie na treningu w dojo Ireny, pokonując kilka razy swego przeciwnika. Irena to zauważyła, ale nie jest to problemem. Marysia wcześniej wróciła do domu, tylko po to, by dowiedzieć się, że jej brat pojechał gdzieś z kumplami.

03) Marysia wie dobrze o ustawce pseudokibiców, więc zdecydowała się pojechać i zatrzymać brata nim będzie za późno. Niestety, [i]było[/i] o tyle za późno, że pierwsze starcia się zaczęły. Marysia w przypływie silnych emocji uruchomiła się jako Jasieczek i zmieniła się w typowego superbohatera (z getrami i wszystkim) - i to płci nijakiej (czyli męskiej, z definicji bowiem "jak to nie ma piersi i lata w getrach to musi być facet" -_-).

04) Podczas wielkiej bijatyki Marysia zaatakowała obie grupy pseudokibiców stylem nauczonym ją przez Irenę, oszczędzając brata i kilku jego kumpli których znała osobiście. Rozbiła ich walkę i nie dopuściła by komuś się za duża szkoda stała. Po przyjeździe policji część osób mówiło, że to był Superman.

05) …i to następnego dnia usłyszała Irena wieczorem od znajomego racera, "Szkieletora". Że Superman się pojawił i rozwalił ustawkę kiboli. Irena aż zdecydowała się pojechać i obejrzeć miejsce. Wykryła tam obecność dodatkowo innego maga, chyba z zaklęciem szukającym (bo niedawno przedtem była tam Mojra szukająca Jasieczka).

06) Nieco skonfundowana Irena poprosiła o pomoc Kamilę. Jeśli jeszcze jeden mag szuka "Superbohatera", może mieć jakieś plany wobec niego… a ten superbohater przecież pomógł ludziom zamiast ich miażdżyć, może to nowy mag nieświadomy Maskarady jest…

07) Kamila słusznie zauważyła, że to nieco nie jej skillset. Poszła po detektor i poszukać przy okazji Celestyny - Celestyna, Julian i Aniela bawili się z detektorem i starali zinterpretować starą falę (pierwszą falę Czesława) wraz z drugą falą, która dotarła przed chwilą z radiostacji w Gliwicach (podczas emisji tej fali Czesław prawie spotkał się z Mojrą - uczciwy rzut ;-) ). Celestyna z przyjemnością postanowiła towarzyszyć Kamili i Irenie w analizie energii magicznych i zaklęć na miejscu ustawki.

08) Wskazania detektora i wyniki badań Celestyny były jednoznaczne - były tam rzucane trzy zaklęcia, ale żadne z nich nie było rzucane podczas ustawki. Wszystkie trzy zostały rzucone dużo później. Dwa z nich były zaklęciami rozpoznającymi i wyszukującymi "coś" wskazującego na viciniusa a trzecie to był krótki teleport. Koty w lesie odnalazły docelowy punkt teleportu - były tam ludzkie ślady, ale ten tajemniczy mag i tu wszystko wymazał oraz coś zabrał… tak czy inaczej, działania tajemniczego superbohatera nie były wynikiem magii, co jedynie Kamilę nieco zafrapowało.

09) Kamila skontaktowała się z Marcinem, pytając go czy SŚ wie coś o nowym magu łamiącym Maskaradę i obijającym pseudokibiców. Marcin odparł, że nic na ten temat nie wie, ale coś dzieje się dookoła Zajcewów i Millenium - sama ta informacja postawiła Kamilę na nogi. Millenium zaczyna działać w okolicy, min. coś się działo koło radiostacji. Irena dostała detektor by jechać po znanych sobie kibolach i sprawdzić czy któryś z nich nie jest napromieniowany / nie rzucano na niego czarów a Kami i Celestyna udały się do radiostacji. Tam dwóch Zajcewów - analityk i wojownik. Niestety, nie udało się ich przesłuchać. Analityk zebrał ślady po czym je zniszczył Quarkami, maskując wszelkie informacje…

10) Irena potwierdziła energię magiczną u brata swojej uczennicy w dojo. Kamila i Julia zabrały się za jej analizę a Irena wróciła do dojo, przygotować się na wieczór. Tymczasem okazało się, że w dojo ktoś jest - jest to Mojra. Wydała rozkaz Irenie "odsuń się i nie wchodź mi w drogę". Irena się oparła, udała że ją słucha, po czym z zaskoczenia potraktowała ją mass driverem wbijając w ścianę. Mojra przetrwała tylko dzięki swemu xalian chrysalisowi, zapewniającemu dużą odporność fizyczną, ale jej tarcze się toztrzaskały. Teleportowała, zanim Irena zdążyła dokończyć dzieła.

11) Irena poinformowała Kamilę o nowinach. Kamila na miejscu (w dojo) odkryła, że aura Mojry jest identyczna z aurą osoby szukającej superbohatera. Innymi słowy, to Mojra szukała superbohatera. Irena nieco sie przestraszyła - Mojry zwykle są wysyłane by zabijać i zdobywac informacje w ten sposób. Przy braku śladów kontynuowały badania i poszukiwania - okazało się, że jedynie brat Marysi ma aurę rezydualną. Tomek, ku wielkiemu niezadowoleniu Ireny, naprawił ścianę dojo uszkodzoną przez mass driver. Jednocześnie Julian przesłał Teresie na AD informacje o tych sygnałach i spytał, czy ona ma może pojęcie co to. Teresa po krótkiej analizie określiła to jako jakieś 'pakiety na poziomie magicznym'. Takie ramki, z headerem i danymi. Czym one są i co znaczą? Nie wiadomo, ale są to ramki kontrolne do czegoś.

12) Wieczorem do dojo przyszła także Kamila i Julia. Wykryły u Marysi silną - DUŻO silniejszą niż u brata - aurę rezydualną. Kamila zrobiła wywiad środowiskowy i wyszło na to, że Marysia jest skuteczniejsza dopiero od bardzo niedawna. By zdobyć okazję przebadania dziewczyny Kamila zepsuła jej samochód zaklęciem i ją podwiozła z Julią na tylnym siedzeniu. Marysia w jakiś sposób (Jasieczek) wyczuła zaklęcie rzucane przez Julię i nagle stała się skrajnie nieufna wobec Kamili i Julii. Nie wróciła już z nimi do swego samochodu, wysłała brata.

13) Kamila znowu skonsultowała się z Marcinem - jest klasa stworów do których pasują takie objawy; symbionty. Może Marysia "złapała" symbionta niewiadomego typu? Julii nie pasuje jednak aura; całą noc się z tym męczyła a Kami i Irena obserwowały dom Marysi by nie stało się coś złego.

14) O 3 rano zapłakana Marysia uciekła z domu i odleciała w kierunku nieba. Irena ukryła się magicznie i zaczęła ją śledzić. Mojra liże rany chrysalisa. Kamila czeka na rozwój wypadków (wiele zrobić nie może). Julia chce próbkę krwi Marysi by określić czy to symbiont czy nie.


Wyjątek z opisu operacji 'Jasieczek' stworzonego kilkanaście lat temu, przechwyconego kiedyś przez Czesława Menkisza

…zakłada rozmieszczenie na terenach na których ma kiedyś wejść ród Diakon wyhodowanych przez ród Diakon ludzi z wszczepionym rejestrującym chrysalisem. Wraz z upływem czasu chrysalis będzie zastępował coraz większe fragmenty ludzkich komórek i zastępował swego nosiciela (…) bez zmian psychicznych dla samego nosiciela.

Chrysalis rejestrujący będzie automatycznie zdobywał informacje na tematy interesujące dla rodu Diakon, łącznie z wahaniami i zmianami energii pola (…). W wypadku (…) będzie możliwość uaktywnienia Chrysalisa do formy operacyjnej. Nadal nie będzie posiadał kompetencji czy mocy maga, ale będzie w stanie uciec do odpowiednio ustalonego miejsca którego lokalizację poda się w ramce kontrolnej. (…) wymaga to pięciu odpowiednich ramek kontrolnych.

Metoda ta zapewnia że agenci rodu Diakon będą w stanie skutecznie używać uśpionych agentów w wypadkach kryzysowych. Agentów nieświadomych tego, że są agentami. Co więcej, w świecie ludzi a nie magów - a większość (…) magów nawet nie interesuje się światem ludzi uważając ludzi za 'w zasadzie niegroźnych' (…).


Z dyskusji ważnych osobistości Millenium, po emisji fali z Węzła IR

- Bez paniki… co dokładnie zrobił Czesław Menkisz?
- Wyemitował falę kontrolną dla Jasieczków. Wszystkich Jasieczków. Uzyskał wzmocnienie sygnału dzięki Rdzeniowi Interradiacyjnemu Srebrnej Świecy i teraz wszystkie nasze Jasieczki w okolicach Gliwic i Katowic zaczynają się budzić.
- On nie powinien w ogóle wiedzieć o Jasieczkach, nie mówiąc już o sygnałach kontrolnych. Innymi słowy, ta jego mała grupka wzajemnej adoracji dotarła dużo głębiej niż powinna. O tym akurat ktoś musiał mu powiedzieć - znajdźcie go.
- Tak jest. Co należy zrobić w sprawie uaktywnionych Jasieczków?
- Jasieczki to uśpieni agenci. Nie możemy dopuścić do tego, żeby ktokolwiek dowiedział się jak skutecznie infiltrowaliśmy obszar Srebrnej Świecy. Wyślijcie wszystkie trzy Mojry. Wszystkie uaktywnione Jasieczki muszą zginąć.
- Tak jest. Dlaczego jedynie Mojry?
- Mojra zabijając przeciwnika używając rytualnego noża przejmuje jego pamięć i wiedzę. Nawet, jeżeli w procesie eliminacji Jasieczków któraś z nich zginie, to powróci używając infektywnego wskrzeszenia przez Xalian Chrysalis.
- Tak jest.
- Aha - jeżeli uda się którejś namierzyć Czesława Menkisza…
- Oczywiście. Mojry dostaną dokładne polecenia.
- Nie wątpiłem w to.


Z myśli przerażonego Czesława Menkisza

Mojra… mój przyjaciel w Millenium powiedział mi, że wysłali za mną Mojrę.
Jestem zgubiony…
Mam tylko jedną możliwość - dorwać jednego z Jasieczków i zdobyć z niego informacje, które wymienię z KADEMem czy inną gildią…
nie ma innych gildii.
Są tylko KADEM i Zakon Czerwonego Księżyca w okolicy. A Zakon nie będzie działał na tym terenie…
Innymi słowy, moją jedyną szansą jest KADEM. A mam na plecach Mojrę, Millenium, Zajcewów i Srebrną Świecę.
Muszę wywołać odpowiednią reakcję, muszę zdążyć… odpalenie wszystkich Jasieczków powinno mi pomóc. Wywoła odpowiedni chaos i zmusi zainterowane strony do działania. A ja złapię jednego i wydobędę z niego informacje do przehandlowania z KADEMem.
To moja jedyna szansa, bo skończę jak… jak moja przyjaciółka w mafii Zajcewów. Zajcewowie ją zabili. A ona nie zrobiła nic złego!


Z myśli przerażonego Czesława Menkisza, po prawie-spotkaniu na szczycie radiostacji

W… widziałem ją…
Miałem szczęście. Boże, jakie szczęście miałem.
Oooo nie. Koniec z uaktywnianiem Jasieczków. Dwie ramki wystarczą… Muszę się ukryć, muszę się schować nim będzie za późno…


Z myśli Mojry numer dwa po pokonaniu jej przez Irenę

Dowodzenie zostało poinformowane, że numer 017 towarzyszący Wiktorii Diakon potrafi oprzeć się bezpośredniemu rozkazowi kontrolnemu.
Nowe zadanie: w wypadku następnej interakcji z 017 należy dowiedzieć się wszystkiego co ona i Wiktoria Diakon wiedzą o Millenium.
Opcja asymilacji wiedzy poprzez eliminację jest dopuszczalna.
Wskazane jest dowiedzenie się jak najwięcej odnośnie 017.
Xalian chrysalis wymaga regeneracji; potrzebuję 48h by powrócić do poszukiwań Czesława Menkisza i pozostałych Jasieczków.
Według raportu pozostałych Mójr, ośmiu Jasieczków uległo eliminacji bez problemu i ich wiedza została dołączona do MilNode.


Z myśli Czesława Menkisza, dzień po pokonaniu Mojry przez Irenę

Mojry zabijają Jasieczki! Jest tylko jedna możliwość, muszę poinformować KADEM teraz! Inaczej nie dostaną niczego więcej niż tylko to, co wiem - a przecież mają możliwość otrzymania technologii tego chrysalisa który jest używany w Jasieczkach… może to jako znak dobrej woli sprawi, że będą chcieli mi pomóc ukryć się przed Millenium…


Z myśli zrozpaczonej Marysi, chwilę przed ucieczką z domu

To wszystko nie jest prawdziwe!
To nie są moi rodzice. To nie jest mój brat. To wszystko jest kłamstwem…
Pozostając tutaj sprowadzam na nich wszystkich zagrożenie… te dziewczyny w dojo skutecznie oszukały sensei Irenę… lub, co gorsza, zmusiły ją do współpracy. Sensei Irena nie ma mocy pozwalających na pokonanie takich potworów… ale ja tak, ja mam moc…
Nie wiem co robić… nie wiem…
Muszę gdzieś odlecieć, ukryć się, pomyśleć…
Całe moje życie jest kłamstwem…


Strona 1: "Jasieczek"
- zwykła dziewczyna (27); a przynajmniej tak myśli
- orientuje się, że ma zaszczepioną osobowość
- ucieka z domu, oddala się od swoich "rodziców"
- nie zna świata magów i pojęcia Maskarady
- troszczy się o swego młodszego brata (23), pseudokibica Górnika Zabrze.

Strona 2: Mojra
- Mojra Millenium, numer 2.
- cel: odnaleźć i zniszczyć Czesława
- cel: odnaleźć i przejąć Jasieczka.
- nie zna świata ludzi.
- czarodziejka

Strona 3: Czesław
- cel: przeżyć i się ukryć, nawet kosztem naruszenia Maskarady na koszt Millenium
- cel: odnaleźć i zasymilować Jasieczka, przede wszystkim wydobyć z niej dane
- cel: skontaktować się z KADEMem

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License