Dzień Maurycego

1. Julian prosi Kamilę o pozwolenie dla przeprowadzenia projektu razem z fanklubem. Kamila oczywiście się zgadza.

2. Maurycy dostaje telefon od Wołkowca, nie mogąc się dogadać przez komórkę idzie do niego. Na miejscu odbywa się rozmowa z drugim mistrzem, a potem rozmowa na osobności z Izą. W rozmowie z Wołkowcem, Maurycy dostaje pozwolenie na prowadzenie szkolenia z życia w świecie ludzi, oraz wprowadza drobne usprawnienie w obsłudze komórki mistrza (chochlik powtarza wszystko co usłyszy trzymając komórkę przy uchu… trochę głuchy telefon, ale przynajmniej da się pogadać)

3. Maurycy idzie do pokojów skrzydła, gdzie Kafar przestawia szafy Dominice. Maurycy korzysta z szansy danej przez wiadomość na hipernecie od Genowefy i idzie spotkać się z bliźniakami. Maciek ma Plan. Maurycy wyjaśnia "ludzizmy" i przekonuje bliźniaki że warto dowiedzieć się więcej o świecie ludzi. Umawiają się na następny dzien na 6 rano.

4. Maurycy dzwoni do Wiktorii w sprawie Mausa, umawia się na spotkanie w restauracji. Wiki zgadza się pomóc i poszukać informacji, ale potrzebuje czasu.

5. Maurycy wraca do pokoju gdzie pod drzwiami czeka Adrian. Zabiera Maurycego na PŚ. Po drodze na masce auta materializuje się demoniczna kaczka. Załamująca ceremonia i nad podziw dobry artefakt trafia w łapki Maurycego. Podbudowany kompetencją bractwa (oficjalne wyjaśnienie) i aby zająć trochę czymś te dzieciaki zanim wymyśli się coś lepszego (mniej oficjalne wyjaśnienie XD) Maurycy prosi Adriana i Julię o zbadanie sprawy kaczek i przemyślenie jak temu zaradzić, było nie było grozi złamaniem maskarady. Impreza trwa do 3, kaczka z maski została w PŚ, wyraźnie dogadywała się z kaczką Juliana XD.

6. Maurycy wraca do pokoju, przebiera się, bierze sprzęt, pije kawę i zbiera się do "jaskini". Ogląda teren i czeka cicho w kąciku. O dziwo prawie kwadrans przed czasem pierwsza przychodzi Dominika, bliźniaki trochę zaspały. Paweł dołączy dopiero w połowie rozmowy i trzeba będzie powtarzać. Dominika okazuje się zdecydowanie sympatyczniejsza niż w scenie z szafami i ma pewne kompetencje. Maciek wyjaśnia Plan polegający na dyskretnej obserwacji i ochronie Tatiany.

7. Maurycy grzecznie czeka aż Maciek albo Gienia zaproponują uzycie "ludzizmu" i się nie rozczarowuje. W związku z akceptacją tego planu, pakują się do auta, Maurycy pilnuje żeby ciuchy grupki były ludzkie, zabierają sprzęt i jadą na piknik. Maurycy przeprowadza grupkę przez dzien z życia ludzi i prowadzi obserwację Tatiany przez obiektyw aparatu, utrwalając obrazy w pamięci, ale nie pstrykając innych fotek niż Dominice, Gieni, Maćkowi i Pawłowi. Drobne spięcie, choć niewerbalne kiedy Dominika całuje w policzek Maurycego "dla kamuflażu". Tatiana zdaje się niczego nie zauważyć. Po jej bezpiecznym odejściu grupka bawi się na pikniku jeszcze półtorej gdziny zanim zbeira się z miejsca.

8. Powrót do SŚ, wszyscy w grupie spisują kawałek raportu, a Maciek zanosi go do Iriny. She is not amused. Maciek jest w skowronkach.

9. Spotkanie z Wiktorią. Maus do zrobienia na następna misję, ale wykonalny. Wiktoria zdecydowanie odradza ruszanie klubu, cholernie mocne plecy i możliwe że bardzo silna ochrona. Maurycy wspomina o tym że myśli nad poproszeniem o pomoc Ash i raczej chciałby uderzyć w członków klubu tak, żeby nie wydać tego kto to zrobił. W tej chwili zostaje na etapie zbierania informacji i knucia, ale ani Wiki, ani Maurycy nie zamierzają odpuścić tematu.

10. Maurycy wraca do pokoju gdzie czyta maila od Julii w sprawie zajęć na PŚ. Rozmowa z Kamilą w sprawie przysłania terminusów do PŚ i błogosławieństwo Wołkowca, żeby zrobić z tego wspólny temat. Ustalono że terminusów przyśle się za jakieś dwa tygodnie jak Aniela trochę okrzepnie. Maurycy będzie robił za jej asystenta i pilnował żeby skrzydło nie sprawiało kłopotów.

11. Dowiaduje się od Dominiki że demoniczne kaczki pojawiają się jako efekt uboczny korzystania ze rdzenia IR.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License