Renata Maus

lady Renata Maus

gildia: Srebrna Świeca, poza frakcją
balans: 280 PD, 7 kości
klasyfikatory: Weteran 60 misji: +15 PD, 0 - Mag czystej krwi, Równania genetyczne: +15 PD, +1 baza, Dorosły: 150 PD, 6 bazy, Urodzenie - świat magów (prominent): + 25 PD, Urodzenie - Maus - następca rodu: +30 PD, Arystokracja, 1 - Niedoświadczony : +10 PD, 2 - Wykształcenie standardowe: +20 PD, Elitarna edukacja: +10, Dedykowani nauczyciele: +10, szkolenie zawodowe - władczyni rodu Maus +5, Osłabienie Zaćmieniem: -10
motto: "Jeżeli nie jesteś skłonny zejść do piekła, by zrealizować swe marzenia, jesteś zbyt słaby, by kiedykolwiek je osiągnąć. Granice i moralność są kajdanami dla niewolników. Innymi słowy, nie dla mnie."
PD: 150 + 15 + 115

Korzyści (suma: 18)

- bloodline: demonic affinity: (6) -> 3
- uroda: (3) -> 2
- hipnotyczne oczy: (9) -> 4
- pozycja jest wszystkim: (0) -> -5

Kompetencje (suma 167)

01 - demonologia (33+2) -> 12
-> Karradrael : 2

02 - dominacja (33+4) -> 12
-> rozkazywanie
-> torturowanie
-> przesłuchiwanie
-> łamanie woli

03 - królowa (18+3) -> 7
-> polityka
-> opanowanie
-> znajomość SŚ

04 - przywódca (18+2) -> 7
-> taktyka
-> odwaga

05 - sfera strachu (18+1) -> 7
-> zastraszanie

06 - kataliza (12+2) -> 5
-> zaklęcia
-> energia magiczna

07 - sfera przestrzeni (6+1) -> 3
-> pułapki teleportacyjne

08 - sfera powietrza (6+1) -> 3
-> błyskawice

09 - tarcze (6+1) -> 3
-> tarcza mentalna

Wpływy magiczne (suma 81)

A - przywoływanie (33) -> 12
B - wzmacnianie (12) -> 5
C - tworzenie (12) -> 5
D - kontrola (12) -> 5
E - wysadzanie (06) -> 3
F - transformacja (06) -> 3

Macierz (14 pkt)

   A   B   C   D   E   F
01 24   17      17   15   15    
02     17   17   17           
03        12              
04                       
05 19   12             10    
06 17   10      10   8   8      
07         8   8       6    
08 15       8               
09 15       8   8       6   
10                       
11                       
12                       
13                       
14                       
15                       
------------------------------------------
   3   2   3   3   0   3

(0-0-1-1-1-1-(2)): [2 - 00, 3 - 01, 4 - 02, 5 - 03, 6 - 04, 7 - 06, 8 - 08]

wiek 25

cel/motywacja postaci (aspekt opisowy):

- odkryć jak odzyskać magię
- odbudować ród Maus
- przywrócić moc magiczną swojemu ojcu
- odzyskać dawną potęgę i władzę
- zemścić się na swoich wrogach
- zastraszyć wszystkich do tego stopnia, by nie odważyli się stanąć przeciwko niej

charakter postaci (aspekt opisowy):

- Bezwzględna i okrutna, nie zawaha się przed niczym by osiągnąć cel.
- Nie ma nic przeciwko torturom. Patrzenie na cierpienie innych jest dla niej obojętne.
- Megalomanka.
- Jej uczucia 'wyższe' są bardzo przytępione.
- Nie zapomina uraz. Nie zapomina też dobrych uczynków pod jej adresem.

opis fizyczny:

aspekty socjalne:

-

inne:

-

bio:

Ród Maus jest jednym z najstarszych rodów magicznych w Polsce - zawsze był to ród 'czysty', silnie podlegający ich własnemu wariantowi Równań Genetycznych których zazdrośnie strzegli przed innymi magami. W perspektywie czasu okazało się, że niedoskonałe Równania Genetyczne rodu Maus w części wymuszały chów wsobny a w części wymuszały bardzo ścisłą kontrolę urodzeń - nie dość, że magowie tego rodu byli mniej liczni niż wielu innych potężnych rodów, byli zawsze bardzo podatni na szaleństwo. Bardzo potężna stara szlachta Srebrnej Świecy, mająca znacznie więcej wpływów, niż powinni patrząc na ich znaczenie.

Ród Maus od zawsze był blisko związany z demonami do tego stopnia, że w pewnym momencie pojawił się byt zwany Karradraelem, potężny demon mający władzę nad wszystkimi członkami rodu Maus i muszący słuchać jednego maga - tego, który zdecyduje się go wezwać. Przyzwanie Karradraela nie mając do tego prawa lub odpowiednich kwalifikacji zawsze wiązało się z katastrofalną szkodą dla przyzywającego. W związku z utratą mocy przez poprzedniego władcę Karradraela, Jonatana Mausa członkowie rodu Maus zakazali komukolwiek przyzywania Karradraela, chcąc żyć normalnie.

Renata Maus jest córką Jonatana Mausa, kiedyś jednego z najpotężniejszych adeptów rodu Maus i poprzedniego władcy Karradraela. Wbrew zakazom patriarchy i wszystkich najważniejszych członków swego rodu Renata wezwała Karradraela, stając się osobą ściganą ale i zdecydowanie potężniejszą niż wskazywałaby na to jej moc.

Od małego Renata była rozpieszczana i wolno jej było wszystko. Otaczały ją służki a przydupasy spełniali wszystkie jej życzenia i wymagania. Nikt nie chciał zadzierać z jednym z najpotężniejszych adeptów ze starego magicznego rodu, w związku z czym Renata nie zaznała nigdy braku czegokolwiek. Jej ojciec ją kochał i dawał jej wszystko czego pragnęła, ucząc ją rzeczy które uznawał za niezbędne. Już jako dziecko została oduczona zbędnego współczucia i wyjaśniono jej różnicę między magami a innymi istotami, których jedyną funkcją jest służyć magom. Wyjaśniono jej też różnicę między panienką Renatą, której wszyscy mają się słuchać a innymi magami. Renata pojęła tą lekcję doskonale.

Najstarsze z dwójki dzieci (ma brata, który także nosi imię Jonatan, choć z różnych matek), Renata miała kiedyś przejąć dziedzictwo adepta Jonatana Mausa. Ojciec zdradził jej wiele trików, politycznych sytuacji i rytuałów oraz osobiście pomagał jej w osiągnięciu odpowiedniej mocy i techniki przyzywania i kontroli demonów. Często były to bardzo trudne i bolesne lekcje, ale Renata przyswoiła sobie wszelką potrzebną wiedzę.

Po Zaćmieniu Renata znalazła się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Po raz pierwszy poznała czym jest ból i brak czegoś. Wszyscy mający okazję okazywali jej swoją pogardę i nienawiść. Renata, jak zawsze mistrzyni polityki, zorientowała się skąd wieje wiatr i zniknęła zanim pojawili się magowie chcący znaleźć kozła ofiarnego. Ci magowie zdecydowali się wykorzystać i maksymalnie upokorzyć jej ojca, który utracił magię licząc na to, że Renata spróbuje zrobić co w jej mocy by go odbić.

Mylili się.

Słabszą osobę by to złamało. Renata jednak obróciła serce w lód. Przeżycia te jedynie ją zahartowały i upewniły ją w tym, co mówili jej klakierzy, guwernerzy i ojciec. Świat jest miejscem gdzie najsilniejsi jedynie dadzą sobie radę i jakiekolwiek ludzkie emocje mogą jedynie doprowadzić ją do katastrofy.

Renata Maus zupełnie nie znała świata ludzi. Jej potężna magia mentalna jednak wystarczyła do zbudowania sobie bazy, przejęcia kontroli nad niewielką mieściną i przygotowania rytuału przyzwania Karradraela. Wezwała go, ryzykując swe życie i moc magiczną i zwyciężyła. Zarówno jej moc jak i jej intencje okazały się wystarczające, by Karradrael postanowił ją wybrać na przywódcę rodu Maus.

Teraz Renata ma moc, ma potęgę i jest gotowa się zemścić i odzyskać świat, do którego przywykła.

I nic jej nie zatrzyma w osiągnięciu swego celu.


zaklęcia nazwane (8):
- Wezwanie Świetlistego Pioruna, strategic - czar artyleryjski, wymagający koncentracji. Wezwanie energii magicznej i błyskawicy, połączenie ich w jedno i wysłanie bytu energetycznego by jak panzerfaust uderzył w pierwszy cel ze straszną eksplozją.
- Wezwanie Karradraela, strategic - po odwołaniu musi czekać aż minie godzina zero
- Spell Beacon, ściąga wszystkie zaklęcia materializowane na siebie
- Missile Beacon, ściąga wszystkie pociski kinetyczne na siebie
- Demoniczny Pancerz, przyzywa odpornego demona przejmującego rolę pancerza
- Sformowanie węzła, tworzy trwający kilka tur węzeł.
- Terror Supremus, strategiczny. Przywołuje najstraszliwszy koszmar ofiary i stara się oblec go dla ofiary w rzeczywistość.
- Dark Resurrection, rytuał. Patrz: notka projektowa.

surowce:
- (M + 5, 3/3, 17+)
- (M + 5, 3/3, 17+)
- (M + 3, 3/3, 17+)
- (M + 3, 3/3, 17+)


Notka projektowa

Renata jest bardzo interesującą postacią. Okrutna i zimna władczyni demonów i koszmarów, z jednej strony na tyle potężna by móc wezwać - i utrzymać - Karradraela a z drugiej na tyle niebezpieczna, że po prostu nie mogę zrobić jej zbyt potężną bo w innym wypadku każde pojawienie się Renaty na misji będzie wymagać całej armii postaci graczy by ją zatrzymali.

Po zastanowieniu Renata i Laetitia są dość podobne do siebie. To znaczy: nie mają nic wspólnego z punktu widzenia psychiki i podejścia, ale mają podobny build - Laetitia jest Panią Strachu i Renata jest Panią Strachu. Laetitia jest wybitnym nekromantą a Renata jest wybitnym demonologiem. Jednoznacznie z tego wynika, że czar Terror Supremus który posiada Laetitia pasuje też do Renaty - czar ten coraz bardziej jest interesujący z uwagi na to, że posiadają go dwie czarodziejki o najwyższym urodzeniu w systemie. Trzeba będzie kiedyś to przeanalizować.

Laetitia jako lustrzane odbicie Renaty? A to ciekawy wniosek…

Najtrudniejszym zadaniem przy projektowaniu Renaty jest sposób, w jaki może się nieuchwytnie wymykać mimo, że poluje na nią cały ród Maus (zawierający bardzo potężnych magów) oraz kilka postaci graczy jednocześnie mogąc wystawić ją na pole bitwy. Nie chodzi mi o sposób dzięki któremu będzie niepokonana - chodzi o sposób w który po jednym błędzie nie zostanie całkowicie usunięta ze świata gry.

Doszliśmy do tego z Piterem - rytuał 'Dark Resurrection'. Renata jest w stanie zabić się rytualnie, po czym pojawi się w uprzednio przygotowanej rytualnie kryjówce. Przez dwa tygodnie nie ma dostępu do magii i jest tylko człowiekiem, a tydzień po jej pojawieniu się będzie wyemitowana charakterystyczna aura i sygnał - innymi słowy, ma tydzień na ucieczkę. Dopiero miesiąc po tym wszystkim ma dostęp do Karradraela.
W wyniku pokonanie Renaty niszczy wszystkie jej plany a - co więcej - niszczy wszystkie możliwości jej kontroli nad innymi członkami rodu Maus (całkowite odesłanie Karradraela). No i jak bardzo klimatyczne ;-).

Renata ma kilka interesujących obszarów. Po pierwsze, rozkazywanie, władza i dominacja. Nie widzę jednak Renaty jako arcymistrza w tej dziedzinie - to raczej naturalna rola Leti. Po drugie - demony i demonologia. Uważam, że Renata powinna być najpotężniejszym demonologiem w Zaćmieniu tak jak Ewa jest najpotężniejszym magiem ognia w Zaćmieniu. Po trzecie, łamanie woli i strach - to jest zdecydowanie silny obszar defensywny Renaty. Po czwarte, złodziej magii. Podłe, wredne i mordercze - wzmacniać się zaklęciami wroga i wysadzać te mniej dla siebie korzystne (i dokopać demonami). No i na końcu - pomniejsza artyleria.

Zdecydowałem się na usunięcie Renacie magii iluzji. Nie pasuje do niej, Renata jest osobą która żąda czegoś od świata i nie zadowala się raczej złudzeniami. Nie potrzebuje też artefaktów, wolę wzmocnić jej umiejętności rytualistyczne i mesmera. Artefakty to coś, co dla niej robią inni.

Bardzo interesujące jest dla mnie to, że Renata nie ma niczego w stylu inżynierii magicznej. Jest magiem "czystej krwi". Wiem, niby wynika to trochę z tego, że nie chcę jej wzmacniać za bardzo używając PD, ale też mówi coś o jej ojcu i w ogóle samym pniu rodu Maus.

Zaćmienie trochę osłabiło Renatę. Nie bardzo mocno, ale wystarczająco, by to wyraźnie odczuła.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License