Rod Sepiak

Aktualnie ród Sępiak odrobinę podupadł, zwłaszcza, że Zaćmienie odebrało moc 28 z 36 magów w jakiś sposób powiązanych z tym rodem. Słabsi wrogowie rodu Sępiak tacy jak ród Myśleckich nagle stali się równorzędni lub czasem nawet silniejsi od Sępiaków i jedynie doskonałe umiejętności polityczne tych, którzy pozostali zapewnił przetrwanie rodu Sępiak.

Największymi talentami z których słynie ród Sępiak są lalki, iluzje oraz polityka. Ród Sępiak słynie z najdoskonalszych i najbardziej złożonych iluzji. Mag rodu Sępiak wtedy dopiero może nosić tytuł 'meis', oznaczający 'władający magią rodową', gdy iluzyjny bazyliszek wezwany przed owego maga doprowadzi do co najmniej omdlenia maga, który owemu iluzyjnemu bazyliszkowi spojrzał w oczy. Inna możliwość uzyskania tytułu 'meis' to stworzenie homunkulusa niemożliwego do odróżnienia od żywego czarodzieja.

Charakterystyką rodu Sępiak sprzed Zaćmienia było to, że dzieci tego rodu odbierają doskonałe wykształcenie polityczne oraz zawsze mają do dyspozycji czarodziejki-guwernantki (nawet nie viciniusy a prawdziwe czarodziejki).

Ród Sępiak w większości jest rodem konserwatywnym, choć 12.5% rodu (Iwona Sępiak) uważana jest za członka frakcji izolacjonistycznej - uważa się za maga EAM a nie za maga którejkolwiek z frakcji.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License