Mala Prywatna Wojenka

Powrót Karradraela


027 - 140503 - Wołanie o pomoc (AW, Til (temp), Viv (temp))

Marian Agrest wysłał Andreę by pomogła lekarce Kornelii (chyba ze Szlachty) i serbskiemu terminusowi by odnaleźć czarodziejkę (Klotyldę Świątek) powiązaną z Rodziną Świecy. Agrest powiedział też, że gdzieś w tej okolicy znikali magowie powiązani z Rodziną Świecy. Przypadkowo, odkryli Rdzeń Interradiacyjny (to co z niego zostało) w który zaplątana była martwa czarodziejka - Kwiatuszek. Burze magiczne i niekontrolowane wyładowania energii powodowały powstawania efemeryd. Czterech magów zginęło a Klotylda - jakkolwiek ciężko Skażona - została uratowana. Kwiatuszek zniszczony, Rdzeń przetransportowany do laboratorium Świecy.


028 - 140505 - Musiał zginąć, bo Maus (AW)

Okazało się, że serbski terminus Vuko został opłacony przez Franciszka Mausa - Mausa na KADEMie (by pomóc rodowi i obserwować co się dzieje). Okazało się też, że od bardzo dawna Mausowie nie dostawali magów z Rodziny Świecy; jakby gildia grała na wyniszczenie rodu. Okazało się też, że Kwiatuszek z krwi była Mausówną. Dodatkowo: Rdzeń Interradiacyjny chciał zabrać do badań Jan Weiner (seras), ale Agrest go zablokował. Przyciśnięty, seras Weiner powiedział o "Lordzie Jonatanie" i że Rdzeń IR służył jako uziemienie. Widać: nie do końca czynne. Dodatkowo: mnóstwo przypomnienia systemu Zaćmienia i formy przetrwalnikowe kralothów ;-).


029 - 140508 - "Lord Jonatan" (AW)

Małe ad-hoc skrzydło terminusów dowodzone przez (otrutego) Tadeusza Barana ma oczyścić teren. Na terenie pojawił się gorathaul i ci magowie próbują się go pozbyć. Niestety, okazało się, że "Lord Jonatan" jest sprawny i próbuje przejąć kontrolę nad terenem z woli Karradraela. Przechwycił katalistę Cezarego i Skaził ciężko Milenę Diakon. Julia i Andrea wniknęły w na pół nieaktywnego aderialitha i odkryły, że Karradrael dąży do odzyskania Renaty Maus i do "planu B" (nie wie jak odzyskać Renatę). "Hackowanie" Lorda Jonatana Julia okupiła komą; gdy Karradrael skupił ogień na niej, Cierń zniszczył jego agenta a Andrea powstrzymała gorathaula. Brak Mausów zmusił aderialitha do pełni uśpienia. Do Myślina nie może nigdy zbliżyć się żaden Maus (bo jest tu na wpół przebudzony Karradrael) - Weinerowie przejęli teren w opiekę (Jan Weiner).


030 - 150729 - Kaczuszka w servarze (SD, PS)

Pierwsze użycie GS Aegis 0002; zniknął Bogumił Rojowiec (mag KADEMu w cieniu ojca) który ostatnio zaczął interesować się sposobami trwałego kontrowania i zabicia technomanty. Idąc jego śladem, w Kotach, Siluria i Paweł znaleźli Karolinę Maus - czarodziejkę, która chce umrzeć ale ma blokadę i która zmusiła Rojowca zdolnościami klasy EAM by ten ją zabił. Plan Karoliny został powstrzymany przez kaczkoryzator Janka; małe kaczuszki kiepsko obsługują groźne servary. Siluria i Paweł byli świadkami, jak Oktawian Maus tuli Karolinę i próbuje ją uspokoić. Czarodziejka jest niestabilna i nie chce żyć, ale nie może się zniszczyć. Cierpi na syndrom ghoula - Aurelia/Karolina.


031 - 141119 - Antygona kontra Dracena (SD, PS)

Antygona i Dracena robiły pozorowaną wojnę domową ze sobą, by wciągnąć w śmiertelną pułapkę Wiktora Sowińskiego ze Szlachty i pozbyć się jego mrocznego cienia. Były tak zdesperowane, że aż nie wahały się wciągnąć KADEMu w tą "walkę". Siluria i Paweł jednak doprowadzili do przerwania tej walki i Dracena przypadkowo wygadała się, że to pułapka. Jako, że Antygona była dookoła wrogów… konsekwencje dla młodej Diakonki mogły być fatalne. Draconis spacyfikował Dracenę, choć wezwał do akcji Izę Łaniewską by ta uratowała Antygonę. Na razie - Szlachta wygrywa.


032 - 141115 - GS 'Aegis' 0002 (SD, PS)

Kilku magów Świecy i Millennium pojawiło się w Kotach by zrobić imprezę co skończyło się tym, że… w Kotach pojawiło się Spustoszenie. GS Aegis 0002 tam też się znajduje i jako transorganik uległ częściowemu Spustoszeniu; walczy jednak by ochronić wszystkich i odcina stopniowo z siebie Spustoszone komponenty. Niestety, stanął przed trudnym dylematem; zabić ludzi czy pozwolić magowi zginąć. Zanim 0002 odpalił rakiety, zniszczył go Paweł odpowiednim działem. Siluria wysłała sygnał alarmowy o potencjalnym Spustoszeniu zanim i oni zostali Spustoszeni. Sytuacja uratowana.


033 - 141123 - Druga kradzież Wyzwalacza (SD, EP)

Spustoszenie i zachowanie Aegis0002 postawiło cały program pod znakiem zapytania; zdecydowano się jednak zaryzykować i uruchomić GS Aegis 0003. 0003 jest podpięta pod Silurię i Eryka; podejrzewają, że głowica ma osobowość. Tymczasem zniknął Lucjan Kopidół wraz z artefaktem wykorzystującym Pryzmat. Pryzmat zamanifestował się w przedszkolu i w TESCO, jednak Aegis przechwyciła Kopidoła przed Działem Plazmowym i odzyskała artefakt pryzmaturgiczny. Na Lucjana Kopidoła wpływały jakieś zmiany, stoi za tym "Helena Diakon". Która nie jest prawdziwą Diakonką.


034 - 150110 - Bezpieczna baza w Kotach (SD, PS)

Zlokalizowany zostaje Rdzeń Spustoszenia w Kotach (w okolicy Kopca Miślęgów); polują na niego: Julia Weiner z Powiewu (ratować Spustoszonych magów / ekspertów od Spustoszenia Mariana Welkrata i Zenona Weinera) oraz Tamara Muszkiet ze Świecy. Świeca niechętnie łączy siły, więc podzielili się na obronę (KADEM) i atak (Świeca). Okazało się, że to Spustoszenie działa inaczej; najpewniej kontroluje sporą część miasteczka ale… z ukrycia. Julia opowiedziała o Asterze i jego współpracy z kralothem. Dodatkowo okazało się, że kościół w Kotach ma własności magiczne - nie wiadomo jednak jakie.


035 - 150224 - Wojna domowa Spustoszenia (SD, PS)

Kontrolerem Spustoszenia okazało się być… pryzmatyczne echo kralotha i miślęgi. Ale wiele wskazuje na drugiego, nieznanego kontrolera Spustoszenia (który dostał pierścień Marysi i pozwolił im odejść). Ten drugi Kontroler jest taktykiem i ma jakiś dziwny cel. W kościele w Kotach dzieją się dziwne rzeczy powiązane z pamięcią ludzi, ale KADEM ukrył to przed Świecą. Za to Świeca zachowuje się, jakby coś ukrywała przed KADEMem (atak Świecy zniszczył wszystkie potencjalne ślady). Tak czy inaczej, Spustoszenie zostało odparte z Kotów i magowie odnalezieni. Min. znaleźli tam Oktawiana Mausa, którego nikt się nie spodziewał. Eksperci od Spustoszenia zostali odzyskani przez KADEM.


036 - 150313 - To ile tam było szczepów Spustoszenia?!(SD, PS)

Zenon Weiner współpracował z KADEMem; powiedział o drugim kontrolerze Spustoszenia i o tym, że Marian Welkrat wykrył to pierwszy. Okazało się, że Marian miał dostęp do Spustoszenia zmienionego przez Aurelię Maus; Spustoszenie mające zniszczyć wszelkie Spustoszenie. Marian pamięta więcej niż Zenon; powiedział, że Spustoszenie przeskanowało mu pamięć. Powiedział też, że na akcji była Iza Łaniewska, terminuska ich chroniąca. A Iza współpracowała ostatnio z Tamarą Muszkiet… Okazało się też, że Iza wiedziała, że na Powiewie jest Spustoszenie i jak się tam dostać. Ale jak Spustoszenie wyciekło? Nie wiadomo.


037 - 150329 - Knowania Izy(SD, PS)

Iza pozycjonuje się na masterminda całego tego problemu; odciąga uwagę od Antygony i Draceny (Antygona mówi, że była kontrolerem a Dracena chyba doprowadziła wycieku Spustoszenia jakoś). Tamara - okazuje się - autoryzowała Izę do użycia Spustoszenia… odbierającego pamięć, broni Świecy. Z bełkotu Antygony dowiedzieli się też, że ona została zabawką Szlachty a Spustoszenie miało ją uratować. Ale coś poszło nie tak. Iza zatrzymała rozmowę i powiedziała, że ona utopi 3 gildie we krwi jeśli musi, ale Dracena i Antygona idą do Millennium pod opiekę Draconisa. Tak się stało.


038 - 150325 - Morderstwo jak w książce (PT, HB)

Maria Newa jest na imprezie i dochodzi do zbrodni. Pojawia się mag i wszystkich usypia. Wpierw pojawia się Paulina i dochodzi do Marii, potem Hektor z siłami specjalnymi. Zabity człowiek okazał się zostać wprowadzony jako sztuczny człowiek Diakonów by ukryć zbrodnię. Hektor aresztował wszystkie "istoty nieludzkie" na imprezie i ku zdumieniu zauważył, że mają niesamowitą mimikrę psychologiczną. Edwin zidentyfikował to jako 'aptoform'. Gdzieś w okolicy jest mag współpracujący z aptoformem lub przezeń wykorzystywany. Chwilowo końcówki są w Rezydencji. Edwin skasował pamięć Paulinie, Maria ją odtworzyła soullinkiem.


039 - 150330 - Napaść na Annalizę (SD, PS)

Cóż, Wydział Wewnętrzny Świecy na pewno nie działa poprawnie - tak silne frakcje nie powinny istnieć. Dodatkowo, Annaliza została zaatakowana przez "Joachima Kopca" (nieznany napastnik); spłoszonego szczęśliwie przez Łajdaka fajerwerkiem. Rośnie wrogie napięcie między KADEMem a Świecą. Pojawiają się plotki wrogie dla obu gildii. Ignat wpadł w kłopoty z Marcelem ze Świecy, KADEM przetransportował Spustoszenie z Powiewu na KADEM a magowie Świecy współpracujący z KADEMem mają problemy przez Tamarę. Aha, Draconis pomógł zrekonstruować prawidłową chronologię działania Spustoszenia - jedno było przyniesione przez Antygonę, drugie przez Mariana i oba się od siebie nauczyły z niewiadomych przyczyn i powodów.


040 - 150411 - Dzień z życia Klemensa (Kx, AB)

Przez zbieg okoliczności dziewczyna (ludzka) Marcelina która dostała odeń artefaktyczną maść na sen wpadła w kłopot gdy owa maść zarezonowała z innym czarem. Siły Specjalne Hektora ją uratowały przed katastrofą. A Siły Specjalne zostały uratowane przed terminuską (Judytę) przez Mojrę - nothing like red tape. Zimna wojna między KADEMem a Świecą jest w mocy.


041 - 150406 - Aurelia za aptoforma (PT)

Paulina boi się Blakenbauerów. Roman (co-szef Powiewu) boi się o Powiew i chce stworzyć homunkulusa bazowanego na Aurelii Maus i na EIS. Maria zbiera informacje o aptoformie nie chcąc, by Blakenbauerowie go dorwali. Roman ma wziąć na siebie problem aptoforma a Paulina pomoże mu "odbudować" Aurelię/EIS w formie w której to nie będzie groźne tak jak kiedyś było.


042 - 150408 - Rykoszet zimnej wojny (HB, DK, AB)

Polowanie na aptoforma, wersja: Blakenbauer. Linia anty-samobójstw dzieciom skupia się by jak najwięcej dzieci zabić. Okazuje się, że to nie działanie aptoforma; dwóch magów walczyło i rykoszet czaru zmienił psychologa dziecięcego i Wandę Ketran. Mojra próbowała pomóc Wandzie, odkryła w jej głębi Arazille i została porażona. Koma. Sygnał o eskalacji został wysłany; jeśli ludziom grozi śmierć przez magów, to na serio już jest to niebezpieczne…


043 - 150422 - Śladami aptoforma... (DK, AB)

Borys odkrył lokalizację rdzenia aptoforma i posłano na to Siły Specjalne Hektora. W nieaktywnej oczyszczalni ścieków. Siły specjalne weszły podczas, gdy dwie siły tam zaczęły walczyć - Arazille (bogini marzeń) oraz ochroniarze aptoforma. W wyniku Siły Specjalne porwały końcówkę aptoforma a Arazille inkarnowała się w ciele "wampirzycy", bardzo zmienionej Diakonki i niewolnicy Tymotheusa. Jedynym całkowicie przegranym jest Tymotheus Blakenbauer. Stracił zarówno aptoforma jak i Shard.


044 - 150604 - Proces bez szans wygrania (HB, SD, PS)

Blakenbauerowie chcąc zająć się niegodnie Mojrą zaaranżowali proces przeciwko Izie, włączając w to wszystko KADEM. Proces nie miał prawa się udać - nie ma na Izę żadnych dowodów. Hektor jednak dokonał niemożliwego i Millennium przejmie nad Izą jurysdykcję, przekształcając ją i robiąc jej terapię. Mimo działań Tamary i podłożenia Hektorowi "shackowanego" demona prawniczego (niewiadomo przez kogo), Hektor wygrał - a Emilia jako adwokat Świecy dostała silny cios polityczny i Kurtyna ucierpiała boleśnie.


045 - 160809 - Awokado dla wampira (temp)

Von Blutwurstowie wraz ze swoimi "ofiarami" w obszarze utraconym (Małopolska/Okólnicz) wpadli w ręce Spustoszenia dzięki intrydze The Governess. Dzięki bohaterskim działaniom zwykłych ludzi, cywile nawet nie ucierpieli specjalnie (stan ludzi się nawet poprawił).


046 - 150607 - Brat przeciw bratu (HB, SD, PS)

Eks Marcelina - Infernia Diakon - wrobiła go w zdradę i inne takie. Hektor będzie prokuratorem… dodajmy do tego, że "Pakt" uwziął się na Hektora i Marcelina. Jednocześnie, ktoś zaatakował poligon KADEMu i… ukradł żabolody. Infernia jest skłonna wycofać oskarżenie za 2 autobusy śledzi syberyjskich. Wszystko przez zakład z Ignatem. Oczywiście.


047 - 160202 - Wolność pająka fazowego (KB, LB)

Big one: Arazille uwolniła wszystkie istoty kontrolowane przez Tymotheusa gdy przejęła Crystal Shard. A Blakenbauerom zniknął pająk fazowy (Borys myśli że to jego wina). I ów pająk doprowadził do konfliktu Nikodem Sowiński - Laurana Bankierz. Który nie pasuje Blakenbauerom. Szczęśliwie Leonidas zlokalizował a Klara shackowała pająka fazowego; odzyskali go dla Rodu. Zabawne, że przez pająka są dwa artefakty "pomiędzy" i nikt nie wie gdzie i co robią.


048 - 150625 - Poligon kluczem do Marcelina? (HB, SD)

KADEM (bardziej chciwa część KADEMu) próbuje oskarżyć Hektorem o cokolwiek Tamarę, by zwinąć jej technologie magitechowych pancerzy. Siluria nie przepada za Tamarą czy Kurtyną. Hektor został ofiarą żartu Ignata i powstał filmik "amerykański kurczak szeryf Blakenpower", który został rozpowszechniony przez "Pakt". Ukradzione żabolody były z projektów zaliczeniowych studentów. Na zaatakowanym Poligonie KADEMu było 2 magów: jeden z Kurtyny, drugi nie i oni toczyli walkę. Jeden teleportował się terminus-grade teleportation tool, drugi używając magitech armour. I wiele wskazuje za tym, że Vladlena lub Emilia stoją za atakiem na KADEM lub na Hektora.


049 - 150716 - Chora terminuska i żabolód (PT)

Paulina i Roman nadal pracują nad homunkulusem Aurelia/EIS i w procesie wpadają do supermarketu, gdzie ciężko chora na Lodowy Pocałunek Tamara wierzy, że żabolód jest dowodem na zło KADEMu i ich prace nad Spustoszeniem. W ostrej paranoi. Paulina dała radę wezwać wsparcie Świecy przez Marię i soullink. Tamara uruchomiła zakazany override swojego magitecha (niszcząc swoją karierę); dzięki działaniu Saith Flamecallera i Pauliny Tamara przeżyła, ale trafiła do szpitala w ręce Mariana Agresta. Ważny agent Kurtyny zdjęty z akcji. Aha, Paulina ukradła ukradzionego żaboloda. Plot thickens.


050 - 150704 - Najskrytszy sekret Tamary (HB, SD)

Quasar wprowadziła lockdown i phase-out KADEMu by naprawić systemy zabezpieczeń. Siluria została na zewnątrz; wzięła ze sobą GS Aegis 0003. Hektor konferencją prasową (dla magów) przeciągnął wielu magów na swoją stronę; najlepsze wystąpienie w życiu. Iza Łaniewska zostanie przekształcona w Diakonkę. Siluria była świadkiem jak Saith Flamecaller zaciera ślady w supermarkecie (chroniąc Tamarę) przez GS Aegis. Hektor i Siluria z Ozydiuszem Bankierzem weszli do domu Tamary i odkryli, że Tamara chowała tam swoją "ludzką" rodzinę. Pojawiły się dowody, że magiem Kurtyny na Poligonie KADEMu była właśnie Tamara - ale kim był ten drugi? Tamara była już chora na Lodowy Pocałunek. Ozydiusz wyrzucił Tamarę ze służby (zaocznie). Nie jest już terminusem.


051 - 150718 - Splątane tropy: Spustoszenie? (AW)

Agrest nie ma jurysdykcji w Kopalinie, ale poprosił Andreę, by sprawdziła co tu się dzieje - potencjalnie szef Wydziału w Kopalinie jest niekompetentny lub zdrajcą (Aleksander Sowiński). By zneutralizować Hektora (chronić Tamarę przed losem Izy) Andrea współpracowała z seirasem Mausem; stworzyli fałszywą acz wiarygodną plotkę by Hektor wpadł w pułapkę i został skompromitowany (Tymek & Gala). Marcel Bankierz przyznał się, że przed atakiem z Aurelem Czarko (jego pomysł) znalazł lukę zabezpieczeń na KADEMie (Poligonie) i podał ją Salazarowi a potem Tamarze. Potem Zenon Weiner powiedział Andrei, że były dwa kontrolery Spustoszenia i że Iza wiedziała od początku o Spustoszeniu. Tym drugim. Też Zenon ostrzegł, że mogą mieć do czynienia z Overmindem Spustoszenia - a aktualny blokujący Overmind (Aurelii) jest w lockdownie na KADEMie i nie blokuje. Zdaniem Zenona, aktualnym kontrolerem (Overmindem?) Spustoszenia jest vicinius o bardzo silnej woli i "one purpose" - inaczej nie byłby w stanie kontrolować a byłby podległy. Dzięki bardzo brutalnemu przez przeciążenie energii (za zgodą) przesłuchaniu Estrelli, Andrea dowiedziała się też, że Antygona, Dracena, Oktawian, Iza i Wiktor byli w jednym miejscu gdy doszło do Spustoszenia; wtedy też zarezonowało to w kopcu i Spustoszyło Estrellę, Netherię i Olafa. Ale był sygnał kontrolujący Antygonę. Coś "z zewnątrz". Z tego wynika, że Marian i Zenon oberwali później od Spustoszenia, ale oni i Iza myśleli że poszli razem - tajemniczy "trzeci" Overmind (potencjalny vicinius) wszystko genialnie zsynchronizował.


052 - 150722 - Reverse kidnaping z Krupnioka (DK, HB, Kx)

Siły Specjalne wysłane by uratować niewinne dzieci przed Tymkiem i Galą (plan Andrei i seirasa Mausa). Adela Maus (inkwizytor) obserwuje z ukrycia. Klemens, Alina i Dionizy mają podmienić armię dzieci tak, by nikt nie wiedział na "płaszczki" z Blakenlab. Udało się. Adela Maus przeskanowała Patrycję Krowiowską, ale poza tym nic nie mają. Nawet naruszenia Maskarady. Dzieci uratowane, plan seirasa zawiódł.


053 - 150728 - Sojusz przeciwko Szlachcie (HB, SD)

Leokadia Myszeczka, "ostrze Tamary", wrobiła Marcelina w dostarczenie jej merkuriasza (lustrzaka) i dała się napaść i poranić. Dzięki temu, że napastnicy zabrali jej magiczne przedmioty, merkuriasz zaatakował Dianę Weiner i ją ciężko poranił. Teraz Szlachta BĘDZIE winić Blakenbauerów i Blakenbauerowie WEJDĄ w sojusz z Kurtyną przeciw Szlachcie. Cholerna fanatyczka. Aha, plan pochodzi od Saith Kameleon, czyli od Agresta. Oczywiście.


054 - 150819 - Krótki antyporadnik o sojuszach (HB, SD, Kx)

Szeroko rozpowszechniane są dopalacze. By chronić politycznie Marcelina i Blakenbauerów przed Szlachtą, Edwin otruł Leokadię (najkrótszy sojusz świata). Vladlena opowiedziała, że Kurtyna pod naciskiem Szlachty się powoli rozpada a Szlachta rośnie w siłę. Podobno aptoform uciekł (nieprawda). Spotkanie w restauracji Hektora+Silurii i Skubnego, on nie ma nic wspólnego z dopalaczami. To jakaś magiczna sprawa. Skubny wie o magii. Za to POTEM wyszło, że Vladlena dopalaczami szuka aptoforma / innych istot i wydobyła od Hektora ochronę dla magów Kurtyny. Mimo krzywdy Leokadii, Sojusz z Kurtyną jest w mocy.


055 - 150913 - Andrea węszy koło Szlachty (AW)

Andrea nadal zbiera dane o Szlachcie. Poznajemy historię Judyty Karnisz, dodatkowo Judyta naświetla to, że ona, Iza i Tamara chciały uniemożliwić zabijanie ludzi w Kotach (zgodnie z procedurami już można przy tym progu Spustoszenia). Zdaniem Judyty, Spustoszenie próbowało "przypadkiem" zabić Zenona Weinera; anomalią był też Oktawian Maus, który "zniknął" a jednak się znalazł w kopcu miślęgów.
Magitech Tamary wykrył dodatkowe sygnały wyglądające jak zakłócenia (jakąś regionalną wersję kołysanki zgodnie z Agrestem) z bunkra w Kotach. I odkryła drugą osobę - Anna Kozak była oddana przez Tamarę do Rodziny Świecy dawno temu. I Szlachta wysłała Annę na poligon KADEMu i przez Salazara ostrzegła Tamarę (z Lodowym Pocałunkiem). Potem Andrea porozmawiała z Oktawianem, dowiedziała się, że Milena jest w fatalnej formie i że Oktawian jest fanatykiem rodu Maus. Oktawian powiedział, że jest ze Szlachtą by ratować Świecę i Mausów. Kurtyna, jakkolwiek bliska Oktawianowi, chce działać zgodnie z zasadami systemu - a system musi zostać zniszczony. Potem Salazar przyznał się Andrei, że wpadł z Marcelem w kłopoty z ludźmi i jakiś mag im pomógł i doprowadził do "tego wszystkiego". Dzięki Annie Kozak i jej machinacjom z ludźmi i artefaktami Andrea poznała tożsamość tamtego maga - to Dominik Bankierz. A jego działania śledzi inkwizytor Adela Maus. A Anna naraziła Maskaradę i Świecę.


056 - 150820 - Klemens w roli swatki (Kx, AB)

Edwin chce Wandę Ketran jako dziewczynę dla Marcelina. Bo ma jej dokładny wzór. Klemens i Alina wysłani by ją porwać niezauważenie. Pomogli wrobić biznesmena Ormię w jej zniknięcie. Aha, Wanda ma eksperymentalną dronę "Czarny Błysk" z firmy Skrzydłoróg.


057 - 151001 - Plan ujawnienia z Hipernetu (HB, DK)

Vladlena buduje broń opartą na Spustoszeniu mającą ujawnić Szlachtę przez hipernet i zmusić Wydział Wewnętrzny do działania - ale nie Śląski (bo nie ufa). Koszt jednak taki, że Spustoszenie poznałoby tożsamość WSZYSTKICH magów Świecy powiązanych hipernetem. I wykorzystuje płaszczki Blakenbauerów jako obronę tego, zmuszając Blakenbauerów do wyboru "Szlachta lub Kurtyna". Ujawnione są frakcje - czym jest Szlachta, czym Kurtyna. Podczas wielkiej bitwy o hipermarket Vladlena zagroziła Wiktorowi Spustoszeniem; on się wycofał. Dionizy zwinął Vladlenie Spustoszenie i uratował kogo się da z Kurtyny (łącznie z 'leną). W walce teren został Skażony.


058 - 150823 - Atak na sanktuarium Estrelli (PT)

Katarzyna Kotek została stworzona jako homunkulus Aurelii/EIS przez Paulinę i Romana. Spięcie między Pauliną i Marią o Katarzynę. W supermarkecie Maria wykryła Olgę Miodownik - agentkę Iliusitiusa; Paulina zaryzykowała i przyznała Oldze, że pamięta Iliusitiusa. Połączyły siły - Olga śledzi działania Estrelli na cmentarzu, która "może krzywdzić ludzi". Pojechały obie - tam Estrellę (wciąż fatalny stan po przesłuchaniu Andrei) napadło dwóch osiłków i Paulina ją uratowała. Osiłki były zaczarowane przez tanie zabawne artefakty z Kropiaktorium. Paulina pomogła terminusce; cmentarz to jej "sanktuarium" jakie ona kocha. W nocy - cmentarz spłonął; Paulina z trudem z Netherią dały radę to powstrzymać. Niestety, większość "dobrej magii" na cmentarzu została zniszczona, działania pokoleń. Coś jest pod spodem i to się obudziło.


059 - 150826 - Pętla dookoła Pauliny (PT)

Pakt obśmiał Estrellę i skompromitował Ozydiusza. Lord terminus zrobił Estrelli areszt domowy. Pakt też wskazuje na Baltazara Mausa jako winnego ataku na Estrellę. Zdaniem Netherii, wszyscy przegrywają: Świeca, Ozydiusz, młody Maus. Ktoś to rozegrał. A pod cmentarzem coś jest. Słabe i stare. Nie wiadomo co to; nikt o tym jeszcze nie wie. Paulina młodego Mausa uratowała przed Olgą (ta by zabiła). Jolanta Sowińska z Paktu zrobiła wywiad z Pauliną; chce obniżyć napięcia Świeca-inne gildie. Paulina jako pozytywny symbol. Ta się przeraziła i ewakuowała; niekoniecznie chce być na świeczniku. Ale będzie. Bo Pakt.


060 - 150920 - Sprawa Baltazara Mausa (AW)

Aleksander Sowiński (szef Wydziału Wewnętrznego na Śląsku) zażądał od Andrei odkrycia problemu Baltazara Mausa. Pierwszego maga Mausów z Rodziny Świecy od dawna (ta sprawa przywróciła ostrą dyskusję w Świecy nt Mausów/Rodziny). "Matką" Baltazara jest Elea Maus - lekarka. Wskazała Malię Bankierz (dziewczynę Baltazara) i jej wujka Ozydiusza. Żupan dostarczył jej kryształy z KADEMu które pomogły stworzyć Baltazarowi plan. I wszystko wskazuje na Ignata Zajcewa z KADEMu. Ozydiusz próbuje chronić Malię i Baltazara, Estrella chce skrzywdzić Baltazara. Czyli najpewniej Ignat… ale nikt nie rozumie po co.


061 - 151007 - Nigdy dość przyjaciół: Szlachta i Kurtyna (HB, SD)

Poszerzenie: Szlachta jest zła i się bawi magami, Wiktor lubi czarodziejki jako "zwierzątka", Adrian przyłączył się do Szlachty z własnej woli. Zdaniem Edwina, Blakenbauerowie powinni wesprzeć Szlachtę, zdaniem Hektora - Kurtynę. Oktawian Maus przyszedł do Rezydencji prosić o sprawiedliwość dla Mileny, niech Świeca ją wyda. On jej pomoże. Oktawian podejrzewa kontakt z Karradraelem i chce go odnaleźć. Spotkanie w chatce w lesie; Szlachta załatwiła "możemy wykorzystywać wasze lab". Nagle - atak. Edward Sasanka, napuszczony przez Aurela Czarko (podobno). Szczęśliwie, GS Aegis go unieszkodliwiła. Diana przekazała Hektorowi materiały o zbrodniach Vladleny i poprosiła o start śledztwa.


062 - 150829 - Hybryda w bazie Skorpiona (PT)

Olga wciągnęła Paulinę w ratowanie agentów Skorpiona Skażonych przez magię (zmienionych w viciniusy). Okrucieństwem Olgi i magią Pauliny uratowali bazę; Kasia Kotek dostarczyła przez Marię kluczowych informacji Paulinie i viimanos został zniszczony. Olga wkręciła się w Skorpiona i zwinęła artefakty. Na potęgę Iliusitiusa.


063 - 150930 - O Wandzie co Zajcewa nie chciała (AB, Kx)

Wandy Ketran szuka mag rodu Zajcew, Joachim. Alina, Olga, Anna i Klemens uniewinniają strażnika cmentarza z "to przez niego spłonął" i wrobili w to Joachima Zajcewa; przekierowali zainteresowanie Joachima na Tymka Mausa i nasłali nań policję. Nikt nie łączy Blakenbauerów z Wandą.


064 - 150830 - Kasia, nie EIS, w Powiewie (PT)

Paulina wraca do Kopalina odzyskać Marię i uciec. Nie wyszło. Kasia Kotek ma przebłyski EIS i Aurelii; nie wie czym jest. Wykryła ją Julia i ścięła się z Romanem o to czym jest Powiew Świeżości. Gdy Julia i Kasia zaczęły walkę, obecność Kasi została broadcastowana Powiewowi. Roman kazał Paulinie z Marią się ulotnić; on to załatwi i zintegruje Kasię Kotek z Powiewem. Tymczasem na Fazie Naturalnej mayday Netherii na Cmentarzu Wiązowym. Ozydiusz wydobył spod ziemi "Skażonego maga pełnego nienawiści" a Mikado z Millennium walczy z Judytą. Ozydiusz kazał wybatożyć Paulinę za impertymencję, ciężko zranił Mikada po czym Skaził obszar. Służby puryfikacyjne i medyczne pomogły obecnym, ale dla Pauliny to sygnał. Znika stąd.


065 - 151014 - Jedno słowo prawdy za dużo... (HB, SD)

Tatiana zażądała wydania Vladleny. Hektor odmówił i przyjął odpowiedzialność za wszystko co się z Vladleną stało od momentu aresztowania. Edwin skasował Vladlenie pamięć o aptoformie i innych eksperymentach Tymotheusa. Plus, dowiedział się o Węźle Vladleny. Hektor rozpoczął proces Vladleny. Blakenbauerowie zgłosili obecność Arazille i Tymotheusa teraz i biorą Tymotheusa na siebie (Arazille na Świecę). A Siluria dowiedziała się od Amandy, że Milena Diakon ma wstrzykniętą nie matrycę Mausów a Karradraela; da się ją uratować przez sprzężenie z kralothem. Na spotkaniu z Emilią, czarodziejka rzuciła bombę - magitech Wiktora ma informacje z czasów jak Wiktor był Spustoszony i wszystko co kiedykolwiek zrobił. Czyli to może zniszczyć Szlachtę.


066 - 151021 - Przebudzenie Mojry (HB, SD)

Emilia odzyskała magów Kurtyny z Rezydencji Blakenbauerów. Diana Weiner oddała Hektorowi grupę praktykantów Szlachty do rozwiązywania problemów ze światem ludzi. W zamian za to - Hektor przechwyci Węzeł Vladleny. Wiktor zaleca się do Silurii ze wzajemnością. Wiktor na arenie (macho man) pokonuje terminusów i Tatianę. Mojra się obudziła i powiedziała Hektorowi, że jest wykorzystywany do niszczenia przeciwników politycznych Szlachty. Świeca wie o Arazille i jej szuka. Siluria dowiedziała się, że atak na poligon KADEMu to sprawa polityczna Świecy; jak Hektor prokurator. Siluria skutecznie zamaskowała Sasankę przed Emilią. Hektor odmówił Tatianie czegoś z Rezydencji a jej kolega - Zajcew - przekupił Borysa i kupił stary kapeć. Tania przegrała zakład. Adrian Murarz został sprzężony symbiontem (autoryzacja Mojry); symbiont Szlachty robi więcej niż mówił Wiktor.


067 - 150922 - Och nie! Porwali Ignata! (AW, SD)

Świeca interesuje się Ignatem (który faktycznie stoi za problemem Baltazara Mausa). Ignat chciał chronić Elizawietę i skrzywdzić Świecę. Siluria skasowała sobie pamięć o GS Aegis 0003, kazała jej porwać Ignata i skrzywdzić siebie. Siluria udowadnia, że Aegis jest czymś więcej niż tylko głowicą, że ma intelekt EIS. Kermit Diakon przygarnął Silurię do siebie; zlokalizował Głowicę która pokonała jego skrzydło terminusów. Anna Kozak przyznała się, że ona dostała artefakt od Karola Poczciwca do własnej obrony i udostępniła go ludziom. Andrea zauważyła, że Milena Diakon ma "poczucie Spustoszenia". Zgodnie z rewelacjami Elizawiety, Milena ją SPECJALNIE skaziła, by odepchnąć od siebie. Bo Milena ma przymusy i szepty, straszne szepty a Elizawieta chciała jej pomóc i się z nią zaprzyjaźnić.
Po sprawie na Cmentarzu Wiązowym Ozydiusz wyjaśnił Andrei, że zabezpieczył eksperyment Millennium - cruentus reverto, "niewłaściwie zabitego maga" stworzonego z Diakonów.


068 - 151110 - Romeo i... Hektor (HB, AB, DK)

Ktoś napuścił Romeo Diakona na Hektora Blakenbauera; chciał go uwieść jako 'dominator'. Power play. Romeo "wisi" coś Zajcewce. Romeo obraził Hektora, ten śmiertelnie obraził Romeo, Mojra skontaktowała się z Triumwiratem Diakonów i jakkolwiek zabezpieczyła Blakenbauerów przed problemami ze strony Diakonów, to jednak stosunki Diakoni - Blakenbauerowie są teraz zimno wrogie (plus: Infernia musi wycofać zarzuty wobec Marcelina, więc ten jest bezpieczny). Hektor zgodził się, by Skubny dostał licencję na SkubnyTV.


069 - 160128 - Byli sobie przestępcy (HB, AB, LB)

Znajomy komendant straży pożarnej został oskarżony o konstrukcję maszyny piekielnej; Hubert Rębski chce aresztować Hektora. Diana Weiner uratowała sprawę za sporą polityczno-prawną przysługę. Ktoś podrobił dokumenty (wulgarnie trywialnie) oskarżające Hektora o korupcję. Część dokumentów jednak jest prawdziwa - powiązanych z Kimarojem. Bardzo dawno temu ów komendant i Kimaroj przemycali ludzi z Ukrainy; potem przestali. Hektor skupił uwagę na tej sprawie.


070 - 160210 - Batmag uderza! (HB, KB, LB)

Kimaroj prowadzi "bezpieczne miejsce" dla przestępców w restauracji Wyżerka. Skubny poprosił Hektora o pomoc w rozwiązaniu konfliktu między nim a Daczynem; nie chce wojny grup przestępczych. Hektor wsadził Skubnego i Daczyna do aresztu. Przyciśnięty Kimaroj się złamał i dał Hektorowi dowody na Daczyna i inne siły przestępcze w okolicy. Trafił do programu ochrony świadków. Za wszystkim stoi mag - Anna Kozak (o czym nikt nie wie) - która chce być Batmagiem i wrobiła Hektora w działanie.


071 - 160217 - Sojusz według Leonidasa (LB, AB, DK)

Oktawian Maus odwiedził Rezydencję Blakenbauerów, ale tym razem miast żądać sprawiedliwości dla Mileny poprosił Edwina o porwanie Zenona Weinera, by udowodnić, że Ozydiusz stoi za Spustoszeniem. Zostawił jako zakładniczkę kuzynkę, Judytę Maus. Alina jako Ludwik Weiner kupuje nieaktywne Spustoszenie, porywają Zenona pokonując Salazara Bankierza i wrabiając w to "Spustoszonego agenta". Leonidas zdradził Oktawiana; wrobił go tak, by zyskać ogromny dług u Diany Weiner, zachować zakładniczkę i zdobyć przewagę nad Oktawianem. Ale Oktawian dostał swojego Zenona.


072 - 160326 - Siluria na salonach Szlachty (SD)

Wiktor Sowiński "zaprosił" Silurię do Kompleksu Centralnego. Gerwazy i Wioletta chronią jej, ale dają jej wolność. Siluria uczestniczy w rytuale zmieniającym tien Antoniego Kurzamyśla w sleeper agenta (w posiadłości Emilii); przekonała Wiktora, że jest mu lojalna. Przekazała Wiktorowi kontakty biznesowe Millennium, by ten mógł wynająć agentów. Potem - sparing z Wiolettą, w wyniku którego ta jest zafascynowana Silurią i używaniem erotyzmu w walce / sparingach. Wioletta nauczy Silurię walczyć a Siluria nauczy Wiolettę walczyć… inaczej.


073 - 151119 - Patrycja węszy szpiega (AB, DK)

Patrycja wpadła w tryb paranoiczny i zaczęła badać… Blakenbauerów. Bo Blakenbauerowie ukrywają dane przed Hektorem. Dużo takich informacji. Alina spowolniła Patrycję; znaleźli w tym też powiązania między Skubnym a firmą Chegolent. Dionizy wykrył, że mają kreta w Rezydencji - Wandę Ketran. Ona to robi. O dziwo, mimo, że zdaniem Edwina nie jest to możliwe - ma elementy wolnego agenta. Ponadto usuwa dane o Skubnym, Chegolent, o części magii, o Blakenbauerach (wszystko). Edwin skorygował Patrycję (by ta nic nie pamiętała) i zbagatelizował Wandę (on jej kazał usuwać te dane).


074 - 151124 - Odbudowa relacji konfliktem (HB, SD)

Blakenbauerowie odkryli Kacpra Weinera jako potencjalnego sojusznika i Ozydiusza Bankierza jako potencjalny cel do ataku by zdobyć szacunek i wsparcie. Siluria wyjaśniła Hektorowi, że skrewił z Diakonami i że Czirna Zajcew - przyjaciółka Romeo - źle mu doradziła. Dodatkowo Tatiana włamała się do leśnej chatki Blakenbauerów i wyzwała Hektora na pojedynek przez Fire Suit Zajcewów. Przy okazji Borys przyznał się, że Edwin kazał mu przechwytywać wszelkie informacje o Tymotheusie. Czemu? By Hektor czegoś głupiego nie chlapnął.


075 - 151202 - Zdobycie węzła Vladleny (HB, AB)

Margaret pracuje nad "galaretką" dostarczoną przez Szlachtę; coś mającego umożliwić magom zobaczyć "wolność" (wymaga hipernetu do działania). Z aprobatą Emilii, Margaret ukradła klucz do portalu Vladleny a Hektor go zajumał. Tatiana przerwała im w Fire Suicie; Alina jednak ją oszukała i nie doszło do walki. Tatiana przegrała Fire Suit Duel. Powstała o niej niepochlebna ballada.


076 - 160229 - Siedmiu magów - nie Mausów (AW)

Agrest przebił się przez dane Oktawiana Mausa; ów zwrócił się ku Szlachcie by pomóc Mausom. A Aleksander Sowiński (przywódca Szlachty) doprowadził do takiego stanu Mileny Diakon by kontrolować Oktawiana. Andrea uratowała siedmiu porwanych przez Oktawiana magów by nie stali się Mausami, zdobywając z siłami Agresta (min. Tamarą) ukrytą bazę Oktawiana. Tadeusz Baran ogłosił Szlachcie i (przypadkowo Kurtynie) info o starym TechBunkrze gdzie jest coś co może pomóc w złamaniu Labiryntu Zielonej Kariatydy Ozydiusza. Anna Kozak oddała wszystkie niewłaściwe artefakty Andrei. Agrest przekazał Andrei, że na wykopaliskach była katastrofa - zniknęli lub zginęli Dominik Bankierz, Oktawian Maus i… Adela Maus.


077 - 160327 - Pięćdziesiąt oblicz Szlachty (SD)


078 - 151212 - Antyporadnik wędkarza Arazille (HB, AB, DK)


079 - 151216 - Między prawdą i fikcją Arazille... (AB, DK)


080 - 160403 - Wiktor kontra KADEM i Świeca (SD)


081 - 160224 - Aniołki Marcelina (LB, KB)


082 - 160303 - Otton zabija Zetę (AB, DK)


083 - 160411 - Sekret śmierci na wykopaliskach (AW)


084 - 160404 - The power of cute pet (SD)


085 - 160309 - Irytka Sprzężona (HB, KB, LB)


086 - 160316 - Frontalne wejście Millennium (HB, KB, LB)


087 - 160406 - Najprawdziwszy sojusz Blakenbauerów (HB, KB, AB, DK)


088 - 160417 - Symptomy kryzysu Świecy (AW)


089 - 160412 - Spleśniała dusza terminuski (SD)


090 - 160420 - Kolizja dwóch sojuszy (PT, HB, LB, KB)


091 - 160424 - Uważaj, o czym marzysz... (AW, SD)


092 - 160506 - Wyścig pająka z terminuską (HB, KB)

Zapanował chaos. Otton chce, by Blakenbauer byli "tymi dobrymi". Klara i Hektor współpracują z siłami Świecy pod kontrolą Elizawiety Zajcew i Anety Rainer opanowując chorych na Irytkę i ograniczając straty jednostek Świecy. Amanda Diakon zażądała współpracy z Emilią i tego, by Hektor odzyskał cruentus reverto. Klara i Hektor użyli pająka fazowego używając kodów Agresta i zwinęli cruentus reverto prosto spod szponów Dagmary Wyjątek. Ślady pająka wskazują na Emilię. Powoli sytuacja się ustawia politycznie jako Millennium + lojaliści Świecy + wszyscy vs Szlachta / Regentka Spustoszenia. Andrea dowiedziała się, że najpewniej mechaniczni terminusi są Spustoszeni. Więc Kopalin jest stracony.


093 - 160723 - Czyj jest Kompleks Centralny? (SD)

Siluria wytrąciła Wiktora ze stuporu, by ten nie pozwolił Dagmarze na swobodne kontrolowanie sytuacji. W Kompleksie Centralnym sformowały się dwa ośrodki dowódcze - Wiktora (Dagmary) i Bogdana Bankierza. Siluria skłoniła Wiktora, by ten zmusił Dagmarę do pokojowego rozwiązania tej sprawy; potem Siluria odblokowała komunikację między Kompleksem a resztą Świecy (ktoś umieścił zagłuszacz KADEMu, zniszczony przez Silurię). Pojawia się silniejsza atomizacja i niechęć KADEM - Świeca (Szlachta) - Świeca (Bankierzy) - Świeca (inni).


094 - 160724 - Portal do EAM (SD)

Kompleks Centralny powoli przestaje działać przez Irytkę i ogólną panikę. Pierwsze padnie jedzenie dla viciniusów, często kluczowych dla funkcjonowania Świecy (Wiktor i Siluria się tym zajęli). Dagmara chciała wejść na EAM dzięki Kluczowi i Bramie (by Spustoszyć); Judyta i Bianka ją powstrzymały, lecz wpadły w ręce Dagmary/Wiktora. Bankierze odbili magazyn artefaktów niebezpiecznych. Power Suit Dagmary pochodzi od Oktawiana Mausa. Generatory Kompleksu są w coraz gorszym stanie.


095 - 160615 - Morderczyni w masce Wandy (HB, KB)

Pojawiła się "The Governess" która chcąc wyłączyć Blakenbauerów z akcji zabijała metodycznie eks-pacjentów Edwina i asystentkę Hektora, aż Blakenbauerowie dostali zakaz od Ottona opuszczania Rezydencji (fakt, że Edwin i Hektor mogliby zginąć jakby nie zmienili nawyków bardzo pomógł). Governess wyraźnie celuje w Blakenbauerów. Wygląda jak Wanda Ketran (ale to NIE ona) i planuje zniszczyć Hektora. Kinga Melit zginęła jako zasadzka na prokuratora.


096 - 160629 - Rezydencja? E, polujemy na dronę! (KB, DK, AB)

Tymotheus Blakenbauer chciał założyć drugą Rezydencję w Trocinie; Mojra chciała pomóc mu zdestabilizować to miejsce by to się udało. Blakenbauerowie odkryli, że teren monitorowany jest przez Spustoszone drony. Lokalne siły Świecy mocno trzymają Trocin, acz są atakowane przez "wampirzy ród Blutwurst" z obszarów utraconych - coś bazopodobnego znajduje się w Okólniczu. Zdaniem Mojry, ktokolwiek stoi za Governess czy Irytką, jednocześnie stoi za Blutwurstami. Nikt nie wie, że Blakenbauerowie to wykryli (Agrest dostał info od Mojry), Blakenbauerowie anulowali operację.


097 - 160821 - Wycofanie Mileny z piekła (SD)

Siluria zmusiła Biankę do skorumpowania Judyty ku protestowi powyższej. Elea Maus "odpłynęła" - wierzy, że rozkazuje im Karradrael i że to on stoi za rozkazami Dagmary. Siluria też zmusiła Wiktora do proszenia ją; zmieniła między nimi relację. Kończy się jedzenie dla viciniusów w Kompleksie Centralnym; Siluria załatwiła jedzenie z Millennium przez Estrellę. Dostała się też do Mileny Diakon i dowiedziała się, że ta ma problem "pasożytniczej boskiej matrycy". Jako, że Dagmara interesuje się Mileną… Siluria opracowała plan Krwawej Teleportacji Silurii i Mileny. Jeszcze pomogła Dagmarze dostać się do archiwów i była świadkiem tego, że Wiktor przejął centrum dowodzenia Kompleksu, a potem - uciekła. Wpierw jednak zostawiając w Judycie sygnał by móc ją uratować i odwrócić cały proces… ;-).


098 - 160707 - Mała, szara myszka... (KB, DK, HB)

Blakenbauerowie odkrywają powiązanie między hutą "Chrobry" w Czeliminie, Skrzydłorogiem w Bażantowie i Spustoszonymi dronami w Trocinie. Informują o tym Mojrę (informacja trafia do Agresta). The Governess porywa Patrycję Krowiowską. Hektor odkrywa powiązanie między Dagmarą Czeluść a Skubnym. Klara odkrywa, że Spustoszone drony powstają według planu w Skrzydłorogu.


099 - 160713 - Jak ukraść ze Świecy Zajcewów (AB, DK, HB)

Elea Maus odkryła wstępne lekarstwo przeciwko Irytce Sprzężonej. Marian Agrest skoordynował akcję - ośmiu Zajcewów (Zajcewkommando) zostało uwolnionych przez agenta w Świecy i on wywołał chaos. Niestety, Elea metaforycznie wbiła mu nóż w plecy i Dagmara Wyjątek go zabiła. Zajcewowie uciekli przez specjalny, ad-hocowy portal Świecy dzięki Tatianie, po czym Blakenbauerowie ich wycofali kanałami i przez portal Millenium przerzucili poza Kopalin. W Kompleksie Centralnym jest chaos a Andrea dostała dostęp do 8 wykwalifikowanych Zajcewów, Wioletty Bankierz (która wie co się dzieje w Kompleksie) oraz katalistki Bianki Stein - eksperta od portali i energii magicznych. Blackenbauerowie dostali obietnicę odbicia Patrycji i odepchnięcia The Governess.


100 - 160803 - Sleeper agent Oktawiana (HB)

Judyta Maus okazała się być potencjalnym sleeper agentem Oktawiana. Diana Weiner dostała dostęp do blueprintów grzybków mogących pomóc przejąć Kompleks Centralny. Blakenbauerowie dostali blueprinty Oddziału Trzygław - ścisłego oddziału viciniusów który przed Porozumieniem Radomskim terroryzował magów. Mają go dostarczyć Szlachcie. Hektor opóźnia.


101 - 160810 - Zaszczepić Adriana Murarza! (HB, KB, AB, DK)

Blakenbauerowie spróbowali uzyskać szczepionkę; jedynie stracili Adriana Murarza (zaszczepiony w Technoparku, na kwarantannie). Nie ma sensownej opcji jak to zrobić, ale dowiedzieli się, że programem kieruje Elea Maus. W międzyczasie, Projekt Trzygław dla Wiktora wymaga magów; Margaret tego nie zrobi (bo nie ma magów). Zajcewowie odbili Patrycję z rąk The Governess, Vladlena z kilkoma Zajcewami przybyła do Rezydencji Blakenbauerów. Wiktor odpalił Intensyfikator Energii Magicznej i wypalił siły Millennium ze Szpitala Pasteura. Dał Blakenbauerom 5 magów. Niech zrobią mu Trzygław.


102 - 160819 - Oblicze Guwernantki (HB, KB, AB, DK)

Blakenbauerowie odkrywają, że magowie mający być zmienieni w Oddział Trzygław mają wzór uszkodzony krwią Mausów. Weszli do Kotów (współpracując z Netherią, która uzyskała wymierne korzyści), do farmy z której uciekała The Governess i po starciach z pozostawionymi przez The Governess elementami udało im się odzyskać żywą ofiarę The Governess. Zdobyli sporo informacji na temat The Governess, min. jej tożsamość - Karolina Maus. A ona wie, kto zaatakował, acz nie wie co się dowiedzieli.


103 - 160825 - Plany Overminda (HB, KB, AB, DK)

Z danych w komputerach i przepytania stronników Blakenbauerom udało się dowiedzieć jakie są plany Overminda. Dowiedzieli się też, że zakres przestrzeni Spustoszenia jest gigantyczny; praktycznie cała Polska - acz baza jest na Śląsku. Dowiedzieli się też, że Anna Myszeczka jest pewnym sojusznikiem a Karolina Maus jest Spustoszoną Defilerką kontrolowaną przez kanał Mausów; to sprawia że potencjalnie KAŻDY Maus jest pod kontrolą Overminda.


104 - 160914 - Aleksandria, krwawa Aleksandria... (HB, KB)

Uderzenie w Aleksandrię w super-ufortyfikowanym pałacu Blutwurstów. Ziarno Rezydencji dało im szansę gdy inkarnował się Overmind. Rozpaczliwa walka pod ciągłym oblężeniem - odcięcie Karoliny (by nie mogła wrócić), zniszczenie defensyw, a na końcu - zniszczenie Krwawej Aleksandrii. Zginęli: Irena Paniszok, Patrycja Krowiowska, unnamed. Uratowani ludzie i magowie sprzężeni z Aleksandrią, min. Adrian Murarz, Malwina Krówka i Anatol Weiner. Karina von Blutwurst i Hektor Blakenbauer rozstali się w zgodzie… aczkolwiek na horyzoncie jest też Krwawy Aderialith, który jest bliski zbudowania.
Znamy tożsamość Overminda - to Karradrael. Wiemy jak przywrócić KADEM. Wiemy jak unieszkodliwić Pacjenta Zero.
Duży sukces.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License